Jakub Kiwior z asystą w meczu Arsenalu. Kanonierzy zdemolowali ostatni zespół w tabeli Premier League (VIDEO)

Data dodania: 04-03-2024 21:58

Jakub Kiwior zanotował asystę w barwach Arsenalu w wyjazdowym meczu z Sheffield United. Kanonierzy po kwadransie prowadzili 3:0, a do przerwy 5:0.

Kiwior zagrał po raz czwarty z rzędu w pierwszym składzie Arsenalu. Wcześniej w jego przygodzie z The Gunners to się jeszcze nie zdarzyło. Polak wyszedł na lewej stronie obrony w czteroosobowym bloku defensywnym.

Arsenal zaczął na Bramall Lane od bardzo mocnego uderzenia. Londyńczycy w 5. minucie objęli prowadzenie po strzale Martina Odegaarda. Już 8 minut później do własnej bramki trafił Jayden Boga, a po chwili, zegar wskazywał 15. minutę, Jakub  Kiwior rozegrał piłkę z Gabrielem Martinellim i zrobiło się 3:0!

Dla Kiwiora to 3. asysta w 15. występie w Premier League w tym sezonie. Polak ma na koncie też gola.

Część kibiców po trzecim golu zaczęła wychodzić ze stadionu. Trener Sheffield United zdecydował się na zmianę w 17. minucie, gdy zdjął Norwooda, a wpuścił Osborna. Niewiele to dało. W 25. minucie na 4:0 gola strzelił Kai Havertz, a niespełna kwadrans później wynik na 5:0 do przerwy ustalił Declane Rice.

W przerwie szkoleniowiec Szabel Chris Wilder dokonał kolejnych zmian. Wpuścił trzech świeżych zawodników, ale to był tylko ruch, który miał na celu uniknięcie większej kompromitacji niż do przerwy.

Sheffield United i tak jest skazany na spadek, bo na 11 kolejek przed końcem ma tylko 13 punktów i do bezpiecznej strefy traci aż 11 punktów. Arsenal walczy o mistrzostwo. Po 27 grach ma 61 oczek i jest na 3. lokacie z punktem straty do Manchesteru City oraz dwóch do liderującego Liverpool FC.