Pogoń przejechała się po Ruchu. Grecki snajper pognębił Niebieskich i złożył kolejny podpis pod spadkiem chorzowian (VIDEO)

Data dodania: 12-04-2024 22:30

Pogoń Szczecin rozgromiła Ruch Chorzów w meczu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Niebiescy... szybko napoczęli się sami. Do przerwy przegrywali 0:2, a po zmianie stron szybkie trzy ciosy zadał im jeszcze Efthymis Koulouris.

Pogoń po porażce z Lechem Poznań wpadła w następnej kolejce na Ruch Chorzów i rozjechała beniaminka, który, wszystko na to wskazuje, spadnie po roku do I ligi.

W Szczecinie Ruch zaczął mecz najgorzej jak można było. Po kilkudziesięciu sekundach własnego bramkarza - Michał Buchalik zastąpił Dante Stipicę, za którego występ Ruch musiałby dodatkowo zapłacić - pokonał Mateusz Bartolewski.

Potem Pogoń za sprawą Koulourisa mogła podwyższyć na 2:0, lecz Grek tym razem nie trafił jeszcze do siatki. Ruch raczej nie atakował groźnie, miał swoje pojedyncze momenty. Na przerwę Portowcy schodzili, prowadząc 2:0. Po zagraniu Kamila Grosickiego przewagę Pogoni powiększył Adrian Przyborek.

Po przerwie swoją armatę odpalił Koulouris. Już w 47. minuci snajper Pogoni z kilku metrów wpakował piłkę do siatki po zagraniu od Wahana Biczachczjana.

W 54. minucie Koulouris dołożył drugiego gola. Tym razem dostał podanie od Linusa Wahlqvista i strzałem z 11 metrów pokonał Buchalika. W 59. minucie zamknął wynik na 5:0. Teraz ma na koncie 12 goli w sezonie i goni liderującego Erika Exposito, który strzelił 16 goli.

Pogoń miała jeszcze okazje na kolejne gole, Ruch raczej się podłamał i nic wielkiego nie był w stanie zaproponować.

W tabeli Portowcy awansowali na 4. miejsce, ale straci ją pewnie po meczu Rakowa Częstochowa z Legią Warszawa - obie ekipy są za Pogonią o 2 punkty. Ruch zajmuje 17. pozycję i ma już 7 punktów straty do pierwszej bezpiecznej lokaty.

W następnej kolejce Ruch podejmie Widzew Łódź w meczu prawie ostatniej szansy. Pogoń przyjmie u siebie Piasta Gliwice.