Fatalny błąd reprezentanta Polski. Ta pomyłka kosztowała jego zespół ważny punkt (VIDEO)

Data dodania: 13-04-2024 18:16

Sebastian Walukiewicz popełnił fatalny błąd w meczu Empoli z Lecce na wyjeździe w 32. kolejce Serie A. Polski stoper koszmarnie interweniował w końcówce spotkania i jego zespół przegrał 0:1.

Walukiewicz znalazł się w pierwszym składzie Empoli. Podobnie jak Szymon Żurkowski i Bartosz Bereszyński, którzy dostali okazję gry od 1. minuty od Davide Nicoli.

Długo początkowy wynik nie ulegał zmianie. Wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym podziałem punktów, ale w 89. minucie defensywa Empoli z Sebastianem Walukiewiczem na czele popełniła fatalny w skutkach błąd. Polski stoper po zagraniu od Roberto Piccoliego do Santiago Pierottiego mógł po prostu przerwać akcję wybiciem, ale nie trafił w piłkę! Pierotti dostał więc futbolówkę i zagrał do Nicoli Sansone, a ten zdobył bramkę.

Goście jeszcze protestowali, domagali się faulu, ale sędzia nic takiego się nie dopatrzył i uznał bramkę.

W tabeli po tej porażce Empoli jest z 28 punktami na 16. miejscu, a więc dwie lokaty nad strefą spadkową. Rywale jednak dopiero jeszcze zagrają w tej serii spotkań. Lecce ma 32 oczka i jest na 13. lokacie.