Co za gol dla Realu. Na wagę cennych trzech punktów pomiędzy starciami z Manchesterem City o półfinał Ligi Mistrzów (VIDEO)

Data dodania: 13-04-2024 20:42

Real Madryt zrobił kolejny krok w kierunku mistrzostwa Hiszpanii. Królewscy wygrali 1:0 na wyjeździe z RCD Mallorca. Cudownego gola strzelił Aurelien Tchouameni.

Real w środku tygodniu stoczył szalony bój z Manchesterem City w 1/4 finału Ligi Mistrzów. Zremisował u siebie 3:3, a już za kilka dni zagra rewanż w Anglii. Pomiędzy starciami z The Citizens Królewscy wybrali się na Majorkę.

Carlo Ancelotti postanowił oszczędzić chociażby Vinicusa Juniora, Rodrygo i Toniego Kroosa. Real miał wygrać bez nich, ale pewnie ewentualna strata punktów nie byłaby przyjęta jako wielkie rozczarowanie. Los Blancos w I połowie byli lepsi niż gospodarze i niewiele zabrakło, by prowadzili. W 33. minucie bliski 17. gola w sezonie był Jude Bellingham, lecz trafił tylko w poprzeczkę.

Po przerwie też Bellingham dał sygnał do ataków, ale to nie on, a Aurelien Tchouameni został bohaterem gości. W 48. minucie Francuz dostał piłkę daleko od bramki, lecz zdecydował się na strzał. Uderzył idealnie. Bramkarz Mallorki nie miał szans.

Tchouameni w rewanżu z City nie zagra za żółte kartki. Bramkarze ekipy mistrza Anglii mogą trochę odetchnąć

Real po zwycięstwie nad Mallorcą powiększyła do 13 punktów przewagę nad 3. w tabeli Gironą, która przegrała z Atletico Madryt (1:3). Czeka teraz na odpowiedź FC Barcelona, która bez zawieszonego za kartki Roberta Lewandowskiego zagra na wyjeździe z Cadiz. Nad Dumą Katalonii Real miał przed tą kolejką 8 punktów przewagi.