Zrobili to! Leverkusen stolicą piłkarską Niemiec. Xabi Alonso stworzył potwora w Bayerze i przeszedł do historii (VIDEO)

Data dodania: 14-04-2024 20:26

Bayer Leverkusen wreszcie to zrobił! Aptekarze byli w przeszłości o krok od mistrzostwa Niemiec, ale wywracali się w niesamowitych okolicznościach. W tym sezonie nic już nie zabierze im tytułu! Niedzielną wygraną z Werderem Brema 5:0 ekipa Xabiego Alonso przypieczętowała triumf w Bundeslidze!

Bayer miał wszystko w swoich nogach przed meczem 29. kolejki z Werderem. Niezależnie od tego, że Bayern Monachium wygrał z 1. FC Koeln, ekipa z Leverkusen musiała po prostu zrobić swoje, zgarnąć 3 punkty i zacząć świętowanie.

Zrobił to bez większych problemów. Prowadzenie w 25. minucie dał z karnego Boniface. W 60. minucie na 2:0 podwyższył Xhaka, w 68. minucie trafił na 3:0 Wirtz, który kolejne trafienia dołożył w 83. i 90. minucie, rozpoczynając szaleństwo na całego!

Bayer ma na 5 kolejek przed końcem 16 punktów przewagi nad Bayernem i może już w Bundeslidze spuścić z tonu. W tym sezonie ma na koncie 25 wygranych i 4 remisy. 0 porażek. Aptekarzy czeka jednak jeszcze walka w ćwierćfinale Ligi Europy - 2:0 w pierwszym spotkaniu i mecz finałowy w Pucharze Niemiec z 1. FC Kaiserslautern.

Po zdobyciu mistrzostwa był jednak i jeszcze będzie czas na świętowanie. Zaczęło się jeszcze z kibicami na murawie, a potem szaleństwo ogarnęło szatnię. Oczywiście tradycyjny kufel piwa wylądował na głowie trenera. Xabi Alonso dostał swoją porcję, ale piwna kąpiel nie ominęła też Granita Xhaki.