Siedem goli w meczu kończącym 29. kolejkę Ekstraklasy. Stal utopiła się w Warcie

Data dodania: 22-04-2024 21:16

Ostre strzelanie w Grodzisku Wielkopolskim na zakończenie 29. kolejki Ekstraklasy! Warta Poznań pokonała Stal Mielec 5:2. Bohaterem Zielonych został Adam Zrelak, który popisał się hat-trickiem!

Już w 6. minucie gry wynik otworzył zawodnik Warty Konrad Matuszewski. Na wyrównanie nie trzeba było czekać długo. W 17. minucie do siatki trafił Alvis Jauzems, wykorzystując błąd Jędrzeja Grobelnego, bramkarza poznańskiej drużyny.

Warta nadal atakowała i w końcu dopięła swego. Uderzeniem z dystansu popisał się Adam Zrelak. Piłka odbiła się od słupka i golkiper gości znów nie miał szans. Stal zdołała wyrównać w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Kolejne trafienie w obecnym sezonie zapisał na swoje konto Ilja Szkurin.

Po przerwie na boisku dominowali gospodarze. Nie minęła nawet minuta od gwizdka arbitra i Warta prowadziła 3:2. Ponownie do siatki trafił Adam Zrelak. Poznaniacy nie zamierzali na tym poprzestawać. Już w 49. minucie doskonałe dośrodkowanie z rzutu wolnego zostało wykorzystane przez Dawida Szymonowicza, który podwyższył prowadzenie.

Zespół prowadzony przez Dawida Szulczka nie zamierzał poprzestać na czterech golach.  Hat-tricka skompletował Adam Zrelak!

Po poniedziałkowym zwycięstwie Warta z dorobkiem 34 punktów zajmuje 13. miejsce w tabeli Ekstraklasy. Natomiast Stal plasuje się na pozycji dziewiątej z dorobkiem 38 oczek.

5:2 Adam Zrelak 71'

Warta: Jędrzej Grobelny - Konrad Matuszewski (90' Filip Borowski), Jakub Bartkowski, Dawid Szymonowicz, Bogdan Tiru, Mohamed Mezghrani - Niilo Maenpaa (90+1' Jakub Paszkowski), Mateusz Kupczak, Miguel Luis (75' Stefan Savić), Kajetan Szmyt (62' Tomas Prikryl) - Adam Zrelak (75' Maciej Żurawski).

Stal: Mateusz Kochalski - Alvis Jaunzems (54' Łukasz Gerstenstein), Maksymilian Pingot, Mateusz Matras, Bert Esselink, Krystian Getinger - Maciej Domański, Matthew Guillaumier (61' Koki Hinokio), Rafa Santos (54' Ion Gheorghe), Krzysztof Wołkowicz (62' Igor Strzałek) - Ilja Szkurin.

Żółta kartka: Pingot (Stal).

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).