Neuer zaatakował Szymona Marciniaka po meczu w Madrycie. "To nieakceptowalne na takim poziomie"

Data dodania: 09-05-2024 7:22
Neuer zaatakował Szymona Marciniaka po meczu w Madrycie.

Manuel Neuer, bramkarz Bayernu Monachium, postanowił odnieść się do pracy Szymona Marciniaka podczas półfinałowego starcia Ligi Mistrzów w Madrycie.  Polski sędzia, zdaniem wielu obserwatorów, popełnił kardynalny błąd pod koniec meczu, odgwizdując spalonego w bramkowej akcji Bawarczyków.

W 103. minucie Szymon Marciniak zdecydował się przerwać akcję Bayernu odgwizdując spalonego. Według ogromnej większości ekspertów była to błędna decyzja polskiego arbitra. Sędzia pośpieszył się ze swoją decyzją i popełnił błąd. Bramka na 2:2 nie została uznana, a niemiecki zespół odpadł z dalszej rywalizacji w Lidze Mistrzów.

Bawarczycy po meczu nie kryli rozgoryczenia i wściekłości wieszając psy na Szymonie Marciniaku. Do pracy arbitra odniósł się też Manuel Neuer.

- Sędzia dał się ponieść temu, że sędziuje mecz na Bernabeu. Powinien trzymać się na uboczu i panować nad sobą. To nieakceptowalne na takim poziomie - powiedział.

- Każdy, kto kiedykolwiek grał w piłkę wie, jak się teraz czuję. To, że zostaliśmy wyeliminowani, prowadząc 1:0 do 85. minuty, jest bardzo gorzkie. Zrobiliśmy krok w kierunku Londynu, widzieliśmy już siebie w finale. Teraz brakuje mi słów - dodał Neuer.

Należy dodać, że  Bayern Monachium zakończy ten sezon bez jakiegokolwiek trofeum po raz pierwszy od 12 lat. W Bundeslidze tytuł zdobył Bayer Leverkusen. W Pucharze Niemiec Bayern odpadł w drugiej rundzie po rywalizacji z trzecioligowym Saarbrucken. Bawarczycy przegrali też z RB Lipska (0:3) w rywalizacji o krajowy Superpuchar.