Gol Lewandowskiego, ale korona króla strzelców nie dla Polaka. Co za wyczyn rywala Lewandowskiego. Strzelił4 gole Realowi w szalonym meczu i zgarnie Trofeo Pichichi (VIDEO)

Data dodania: 19-05-2024 21:02

Robert Lewandowski zdobył swoją 18. bramkę w kończącym się sezonie LaLiga. Polski snajper strzelił gola na 1:0 w wygranym przez FC Barcelona 3:0 spotkaniu z Rayo Vallecano w 37. kolejce. Królem strzelców raczej jednak nie zostanie.

Lewandowski trafił do siatki tuż po rozpoczęciu spotkania. Polski snajper już w 3. minucie dał prowadzenie Dumie Katalonii. Lewandowski dostał podanie od Lamine'a Yamala i pewnym strzałem pokonał broniącego bramki Rayo Stole Dimitrewskiego.

Dla Lewandowskiego to 18. gol w sezonie LaLiga. Polak przez chwilę mógł liczyć, że jednak powalczy o koronę króla strzelców, ale po tej kolejce wydaje się, że trofeum indywidualne nie jest w zasięgu Polaka. Może gdyby Polak zdobył kolejne bramki z Rayo, ale gospodarze wygrali 3:0, bo dwa trafienia na swoje konto zapisał w 72. i 75. minucie Pedri.

Lewandowski grał do 79. minuty. Zmienił go Vitor Roque. Barcelona została wicemistrzem Hiszpanii.

Szanse Lewandowskiego na Trofeo Pichichi pogrzebał... Alexander Sorloth. Norweski snajper Villarreal niespodziewanie odskoczył rywalom i wyprzedził jednocześnie Artema Dowbyka z Girony. Sorloth strzelił w niedzielę aż 4 gole Realowi Madryt w szalonym meczu. Norweg trafił na 1:2, 2:4, 3:4 i 4:4 w 39., 48., 52. i 56. minucie. Real prowadził do przerwy 4:1 po bramkach Gulewa w 14. i 45. minucie oraz Joselu w 30. minucie i Lucasa Vazqueza w 40. minucie.

Sorloth ma teraz 23 gole i o 2 bramki wyprzedza Artema Dowbyka z Girony, który w wygranym 3:1 meczu wyjazdowym z Valencią strzelił jednego gola. Trzeci jest Jude Bellingham z Realu z 19 bramkami. Lewandowski ma 18 bramek.

Kolejność w tabeli w kluczowych rejonach jest ustalona. Mistrzem Real, wicemistrzem Barcelona, a na podium jeszcze rewelacyjna Girona. Czwarte miejsce i przepustka do Ligi Mistrzów też dla Atletico Madryt. W Lidze Europy zagrają 5. Athletic Bilbao i 6. Real Sociedad San Sebastian, a w Lidze Konferencji 7. Real Betis. Do LaLiga 2 wędrują Almeria i Granada, co było jasne wcześniej oraz Cadiz.