Liverpool FC wymęczył wygraną. Po dwóch spotkaniach bez zwycięstwa mistrz znowu z 3 oczkami w Premier League

Data dodania: 24-10-2020 22:40

Po ligowych 2:7 z Aston Villą Birmingham i 2:2 z Evertonem na zwycięską ścieżkę wrócił Liverpool FC. The Reds pokonali 2:1 Sheffield United.

Ekipa Juergena Kloppa zaczęła sezon od 3 wygranych, a potem stała się rzecz niewytłumaczalna z Aston Villą. Następnie był remis z Evertonem i wygrana z Ajaxem w Lidze Mistrzów.

W sobotę przyszedł czas na 3 punkty w Premier League. Na Anfield nie wszystko szło gładko, ale skończyło się dobrze. Co prawda Sheffield United wyszli w 13. minucie na prowadzenie po rzucie karnym wykorzystanym przez Berge. Sama jedenastka była ciekawa, bo sędziowie po analizie VAR uznali, że Fabinho faulował już w polu karnym, a wydaje się, że nie tyle mogło to być jednak lekko poza polem karnym, co wcale nie doszło do przewinienia.

Liverpool FC wrócił do gry w 41. minucie. Roberto Firmino z bliska dobił piłkę do pustej bramki po interwencji bramkarza po strzale Sadio Mane.

W II połowie LFC strzelił gola na wagę 3 punktów. Co prawda w 63. minucie nie uznano bramki Mohameda Salaha, bo Egipcjanin był na minimalnym spalonym, lecz już 60 sekund później trafienie Joty zostało zaliczone. Portugalczyk idealnie trafił głową po zagraniu Mane.

W tabeli Liverpool FC z 13 punktami w 6 meczach ogląda plecy tylko Evertonu - też 13 punktów, ale w 5 meczach. Sheffield United są na 19. pozycji.