7 goli Włochów w sprawdzianie przed Euro 2020. Świetna passa Italii trwa

Data dodania: 28-05-2021 23:00

Reprezentacja Włoch rozbiła San Marino 7:0 w pierwszym swoim sparingu przed Euro 2020. Podopieczni Roberto Manciniego skuteczniejsi byli w II połowie.

Przed przerwą Włosi tylko dwukrotnie lekko rozsupłali worek z bramkami. Prowadzenie dał im w Cagliari w 32. minucie Federico Bernardeschi. Na 2:0 podwyższył już 2 minuty później Gianmarco Ferrari.

Po zmianie stron Italia była bardziej skuteczna i konkretna w ofensywie. W 49. minucie Matteo Politano trafił na 3:0, a ten sam zawodnik w 77. minucie zdobył też bramkę na 6:0. Dwa raz ydo siatki piłkę posłał też Matteo Pessina, który pokonał bramkarza San Marino w 75. i 87. minucie. Goa strzeli też Andrea Belotti, który cieszył się w 67. minucie.

Włosi nie ponieśli porażki od 26 spotkań. Do passy 30 spotkań bez porażki brakuje im już tylko 4 meczów. Historyczny wynik wykręcili w latach 1935-1939.

Podczas Euro 2020 Włosi zagrają w grupie A z Turcją, Walią i Szwajcarią. Wszystkie swoje spotkania zagrają na Stadio Olimpico w Rzymie.