Szkurin i spółka nie chcą zmiany trenera. Stal wreszcie wygrała i nie pozwoliła rywalowi... zostać liderem Ekstraklasy (VIDEO)

Data dodania: 19-08-2024 21:26

Stal Mielec odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie PKO BP Ekstraklasy. Wygrana 2:0 z Piastem Gliwice, który mógł zostać nawet liderem tabeli, ale poniósł pierwszą porażkę w sezonie, odsunęła zapewne na trochę pomysł zwolnienia trenera Kamila Kieresia.

Stal zaczęła sezon słabo. W Mielcu nie mają ogromnych oczekiwań, ale jednak remis i trzy kolejne porażki spowodowały, że zaczęto zastanawiać się nad zmianą szkoleniowca. Złożono nawet propozycję Dawidowi Szulczkowi, który po rozstaniu z Wartą Poznań nie znalazł nowej posady, ale ten odmówił.

Mecz z Piastem był dla Kieresia spotkaniem o posadę i nie zapowiadało się, że będzie to łatwa przeprawa. Gliwiczanie w 4 spotkaniach zdobyli 8 punktów, wygrali z Legią w Warszawie, i przyjechali do Mielca jako faworyt.

Goście zaatakowali na początku spotkania, ale bez większych efektów w postaci zagrożenia bramki Jakuba Mądrzyka, który zastąpił sprzedanego do Karabachu Agdam Mateusza Kochalskiego. Stal długo nie prezentowała niczego ciekawego w ofensywie, ale w 44. minucie miała świetną okazję. Po główce Ilji Szkurina doskonale interweniował Frantisek Plach, który zbił piłkę na słupek.

Po przerwie na boisku nie działo się dużo. Brakowało dokładności, a przez to trudno było wykreować zagrożenie pod bramką. W końcu jednak padł gol. W 79. minucie Szkurin urwał się obrońcom Piasta i pokonał Placha. Nie była to może wymarzona okazja, ale piłka zatrzepotała w siatce.

Wynik spotkania na 2:0 ustalił w 85. minucie Ravve Assayag.

W tabeli Piast ma 8 punktów i jest na 7. lokacie. Stal z 4 oczkami wyskoczyła na 14. pozycję. W następnej kolejce gliwiczanie podejmą Zagłębie Lubin, a Stal jedzie do przedostatniej w stawce Korony Kielce.