Polski snajper znowu trafił w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Zdobył dwie bramki, jego zespół wygrał 6:0

Data dodania: 22-08-2024 21:12

Mariusz Stępiński strzelił dwa gole w meczu IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy przeciwko Zira FK. Omonia Nikozja, w której gra polski napastnik, wygrała z rywalem z Azerbejdżanu u siebie aż 6:0!

Trener Valdas Dambrauskas od początku sezonu wystawia Stępińskiego w pierwszym składzie. Polski piłkarz zaczynał w wyjściowej jedenastce dwumecze z Torpedo Kutaisi z Gruzji i MOL Fehervar z Węgier w dwóch pierwszych rundach eliminacji LKE. Stępiński za zaufanie odwdzięczył się dwoma golami. W czwartek znowu zagrał w pierwszym składzie i w spotkaniu z Zira FK zdobył dwie bramki.

Polski snajper, który do Omonii trafił w styczniu, pokonał bramkarza rywala z Azerbejdżanu w 45. i 54. minucie, zdobywając bramki na 3:0 i 4:0. Cypryjczycy w sumie strzelili 6 goli i nie stracili żadnego. Do bramki trafili także Amine Khammas w 13. minucie, Willu Semedo w 34. minucie z karnego i w 70. minucie oraz Ewandro w 60. minucie.

Stępiński zagrał do 73. minuty. Cały mecz na ławce Omonii przesiedział sprowadzony latem po zakończeniu przygody z Liverpool FC Mateusz Musiałowski. Do tej pory młody Polak jeszcze nie zadebiutował w cypryjskim zespole.