Ekipa Magiery jak zespół Nawałki. Też przegrała z Kolumbią na MŚ. Falstart kadry U-20 na mundialu w Polskce

Data dodania: 23-05-2019 21:53

Latem w Rosji podczas MŚ reprezentacja Polski przegrała z Kolumbią i Senegalem. Szansa do rewanżu pojawiła się podczas mundialu U-20 rozgrywanego na polskich stadionach. Młodzi Polacy prowadzeni przez Jacka Magierę nie pomścili jednak podopiecznych Adama Nawałki. Przegrali 0:1 po fatalnym błędzie Sebastiana Walukiewicza.

Polacy swoje mecze fazy grupowej rozgrywają w Łodzi. Na stadionie Widzewa ekipa Jacka Magiery nie zanotowała udanej inauguracji turnieju. Biało-Czerwoni zagrali słabo na tle szybkich, dynamicznych, dobrze wyszkolonych technicznie i dobrze ustawionych Kolumbijczyków. Biało-Czerwoni nie stworzyli większego zagrożenia pod bramką rywali, oddali tylko 2 strzały, a goście uderzali zdecydowanie częściej i groźniej.

Ostatecznie wygrali 2:0, a prowadzenie objęli po fatalnym błędzie Sebastiana Walukiewicza, który ma za sobą udany sezon w Pogoni Szczecin, a od nowego sezonu będzie walczył o miejsce w składzie włoskiego Cagliari Calcio. Stoper Polaków w 23. minucie fatalnie zagrał piłkę blisko pola karnego, futbolówkę przejął Ivan Angulo i w sytuacji sam na sam pokonał Radosława Majeckiego.

Walukiewicz okazał się zresztą największym pechowcem tego meczu. W 54. minucie musiał bowiem opuścić boiska z powodu kontuzji i nie miał już okazji zrehabilitować się za fatalny błąd. Niewykluczone, że w tym turnieju już nawet nie zagra.

Kolumbijczycy na 2:0 wynik ustalili w doliczonym czasie II połowy, gdy wyszli z kapitalną formą. Po szybkim wypadzie Majecki zanotował kolejną świetną interwencję przy uderzeniu Carbonero, ale przy dobitce Sandovala nie miał już szans.

Mecz grupy A MŚ U-20
POLSKA - KOLUMBIA 0:2
Iván Angulo 23, Luis Sandoval 90
Polska: 1. Radosław Majecki - 5. Serafin Szota, 6. Sebastian Walukiewicz (55. 11. Jakub Bednarczyk), 15. Jan Sobociński, 18. Adrian Stanilewicz - 10. David Kopacz, 16. Bartosz Slisz, 7. Tomasz Makowski, 8. Mateusz Bogusz (68. 20. Marcel Zylla), 3. Tymoteusz Puchacz (82. 17. Adrian Benedyczak) - 9. Dominik Steczyk
Kolumbia: 13. Kevin Mier - 4. Anderson Arroyo, 3. Andrés Reyes (90. 19. Carlos Terán), 2. Carlos Cuesta, 16. Brayan Vera - 7. Iván Angulo (78. 20. Johan Carbonero), 5. Andrés Balanta, 8. Jaime Alvarado, 6. Andrés Perea, 11. Luis Sinisterra - 10. Cucho Hernández (60. 9. Luis Sandoval)
Żółte kartki: Vera, Alvarado
Sędziował: Mustapha Ghorbal (Algieria)
Widzów: 17 463

***

W drugim meczu polskiej grupy Tahiti nie miało szans z Senegalem. Przegrało 0:3, a gole dla młodych Lwów Terangi strzelił jeden zawodnik - Amadou Sagna. Pierwszego zapisał na swoje konto już w 10. sekundzie, czym ustanowił rekord MŚ U-20. Potem 19-latek pokonał bramkarza także w 29. i 50. minucie.

W niedzielę Polacy zagrają z Tahiti o 20:30 w Łodzi, a Senegal z Kolumbią o 18:00 w Lublinie.