Zenit rozbił Benfikę, błędy obrońców RB Lipsk pozwoliły Olympique Lyon wygrać w Niemczech

Data dodania: 02-10-2019 21:45

Bez punktu pozostaje Benfica Lizbona w grupie G Ligi Mistrzów. Mistrzowie Portugalii po porażce z RB Lipsk u siebie zawiedli także w Sankt Petersburgu, ulegając 1:3 Zenitowi. Z kolei Lipsk przegrał u siebie z Olympique Lyon.

Benfica z trudem uratowała chociaż honor nad Newą. Już w 22. minucie straciła gola po tym, jak Vlachodimos zagrał przed pole karne do Fejsy. Tego mocno, ale przepisowo, zaatakował Ozdojew, piłka trafiła do Artioma Dziuby, a ten zdobył bramkę.

Skromne prowadzenie utrzymało się aż do 70. minuty. Wówczas Zenit ruszył z szybkim atakiem, Karawajew wpadł w pole karne, a Dias wbił piłkę do własnej bramki, przecinając podanie do Azmouna. Ten doczekał się gola 8 minut później. Ozdojew zagrał mu tak, że młody piłkarz w polu karnym ograł bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Honor Benfiki uratował De Tomas, który w 85. minucie przejął wybijaną piłkę i pięknym strzałem sprzed pola karnego w okienko zmniejszył rozmiary porażki!

W Lipsku piłkarze RB mieli swoje okazje, ale pudłował Timo Werner. Goście z Olympique Lyon sytuacje, które mieli, wykorzystywali lepiej i wygrali. Gole strzelili Memphis Depay w 11. minucie po fatalnej stracie miejscowych i nieudanym wślizgu Upamecano oraz Terrier w 65. minucie, gdy fatalnie zachował się Mukiele. Francuz przepuścił piłkę, bo nie spodziewał się rywala za plecami...

W tabeli Zenit i OL mają po 4 punkty, RB wywalczył 3, a Benfica 0. W następnych dwóch kolejkach Lipsk zagra z Zenitem (zaczyna u siebie), a Benfikę czeka dwumecz z Lyonem, który zacznie się w Portugalii.