Kolejne trzy punkty Realu Madryt! "Królewscy" wygrali na wyjeździe z Deportivo Alavés i wskoczyli na fotel lidera

Data dodania: 30-11-2019 14:44
Kolejne trzy punkty Realu Madryt!

W sobotnim meczu 15. kolejki hiszpańskiej La Liga Real Madryt pokonał na wyjeździe Deportivo Alavés 2:1 (0:0).

Do przerwy na Mendizorrotza Stadium był bezbramkowy remis. Swoje szanse w zespole "Królewskich" mieli Isco, Sergio Ramos czy też Karim Benzema, jednak ich próby były nieskutecznie. W ekipie gospodarzy dobrą okazję w 28. minucie miał Ximo Navarro, jednak jego uderzenie z rzutu wolnego było niecelne.

W 52. minucie "Los Blancos" objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Ramos. Doświadczony stoper wpakował piłkę głową do siatki.

Niedługo po tym Deportivo wyrównało rezultat po golu z rzutu karnego. Aleix Vidal upadł w polu karnym po faulu Ramosa i arbiter najpierw skonsultował się z wozem VAR, a następnie wskazał na "wapno". Do futbolówki podszedł Lucas Perez i pewnym strzałem pokonał Alphonse'a Areolę.

Podopieczni Zinedine'a Zidane'a kilka minut później odpowiedzieli. W 69. minucie po dośrodkowaniu Luki Modricia z bliskiej odległości gola zdobył Dani Carvajal, a Fernando Pacheco tylko odprowadził piłkę wzrokiem. Wynik już nie uległ zmianie i "Los Merengues" dołożyli do swojego dorobku trzy punkty.