Real Madryt wysoko ograł Getafe. Dzięki bramkarzom. Courtois wybronił groźne strzały, a golkiper rywali podarował bramkę na 1:0 (VIDEO)

Data dodania: 04-01-2020 19:21

Real Madryt nie zachwycił w meczu z Getafe, napocić się musiał Thibaut Courtois, ale ostatecznie Królewscy wygrali aż 3:0. Pomógł im błąd bramkarza rywala!

Real przełamał swoją serię remisów. Trzy podziały punktów z rzędu spowodowały, że Real stracił pozycję lidera w La Liga. FC Barcelona, która wskoczyła na szczyt, potrafiła w trzech ostatnich kolejkach raz wygrać...

Dla Los Blancos mecz z Getafe był okazją, by dobrze zacząć rok. Real nie przegrał na Coliseum Alfonso Perez od sierpnia 2012 roku. W sobotę były momenty, gdy ta dobra seria był zagrożona.

Real miał problem z tym, by dobrze wejść w mecz. Getafe miało swoje szanse, ale klasowe interwencje przy strzałach Mauro Arambarriego, Feycala Fayra oraz Leandro Cabrery zanotował Thibaut Courtois, który do boku zbijał piłkę po dobrych uderzeniach.

Ostatecznie do przerwy Real prowadził 1:0, a bramkę po błędzie bramkarza Davida Sorii, który strącił piłkę do własnej siatki. W 34. minucie po dośrodkowaniu Ferlanda Mendy'ego golkiper gości naciskany przez Raphaela Varane'a zanotował bramkę samobójczą.

Po przerwie Soria, który w I połowie nie miał dużo pracy skapitulował jeszcze dwa razy. W 53. minucie Varane uniknął spalonego po zagraniu Toniego Krossa z rzutu wolnego i głową trafił na 2:0. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Luka Modrić z podania Fede Valverde.

Real po 19 meczach ma 40 punktów na koncie i czeka, co zrobi w derbach Barcelona, która ma w 18 spotkaniach 39 oczek.