Wielki dzień Kuna Aguero! Argentyńczyk po hat-tricku w wygranym 6:1 meczu Manchesteru City przeskoczył dwie legendy Premier League

Data dodania: 12-01-2020 21:34

Sergio Aguero miał swój dzień i w jednym meczu zdetronizował Thierry'ego Henry'ego oraz pobił rekord Alana Shearera. A Manchester City rozbił na wyjeździe Aston Villę aż 6:1!

Aguero, który w City gra od sezonu 2011-2012, na Villa Park strzelił 3 gole i zanotował asystę. Zaczął od podania, bo to po jego zagraniu w 18. minucie prowadzenie gościom dał Mahrez. 6 minut później ten sam piłkarzy wykorzystał zagranie Gabriela Jesusa i podwyższył na 2:0. Na 3:0 trafił już sprzed szesnastki Aguero, któremu asystował De Bruyne, wykładając piłkę przed polem karnym. Do przerwy jeszcze akcja De Bruyne - Gabriel Jesus przyniosła czwarte trafienie. Aston Villa była na kolanach. Aguero już po 45 minutach miał na koncie wyrównany rekord Thierry'ego Henry'ego. Do tej pory to Francuz ze 175 golami w 258 meczach był najskuteczniejszym obcokrajowcem w Premier League... Aguero dogonił go w 255. meczu w PL.

Po zmianie stron Argentyńczyk wysunął się już samodzielnie na czoło klasyfikacji wszech czasów. Byłej gwieździe Arsenalu odskoczył w 57. minucie, gdy uderzył z 11 metrów po podaniu Davida Silvy. Kolejnego gola strzelił zaś po błędzie defensywy gospodarzy i podaniu Mahreza w 81. minucie. Honor AV uratował w doliczonym czasie gry z rzutu karnego El-Ghazi.

Warto dodać, że Aguero jest też teraz ze 177 golami na koncie czwarty w klasyfikacji PL, jeśli chodzi o strzelców bez podziału na Anglików i obcokrajowców. Dogonił Franka Lamparda, traci 10 goli do Andy'ego Cole'a, 31 do Wayne'a Rooney'a, a bardzo daleko mu oczywiście do lidera Alana Shearera, który trafiał do siatki aż 260 razy.

Aguero legendarnego Anglika przeskoczył jednak w innej klasyfikacji. W niedzielę skompletował swój 12. hat-trick w PL, a Shearer trójpaków na koncie ma 11.

W tabeli PL Manchester City dopisał sobie trzy punkty. Pozwoliło to przeskoczyć Leicester City, który potknął się z Southampton, i zameldować się na 2. miejscu. Daleko daleko za liderującym z 20 zwycięstwami i remisem na koncie Liverpool FC! Aston Villa otwiera grupę spadkową, ale różnice na dole tabeli są niewielkie.