Wygrana SSC Napoli z drugoligową Perugią Calcio w Pucharze Włoch. Grał Piotr Zieliński

Data dodania: 14-01-2020 16:32

SSC Napoli pokonało w spotkaniu 1/8 Pucharu Włoch Perugię Calcio 2:0 (2:0). W pierwszym składzie klubu spod Wezuwiusza wyszedł Piotr Zieliński, natomiast cały mecz na ławce rezerwowych spędzili Arkadiusz Milik oraz 17-letni polski bramkarz Hubert Idasiak.

Zespół z Neapolu od początku meczu był bardzo aktywny i stwarzał sobie dużo sytuacji. Blisko zdobycia gola byli m.in. Fernando Llorente czy też Hirving Lozano, ale nic z tego nie wynikło. W 25. minucie Lozano został sfaulowany w polu karnym. Do piłki podszedł Lorenzo Insigne i pewnie pokonał bramkarza rywali.

Niedługo po tym, dokładnie w 38. minucie podopieczni Gennaro Gattuso mieli kolejną "jedenastkę". Na listę strzelców drugi raz wpisał się Insigne. Pod koniec pierwszej połowy do bramki Perugii trafił Piotr Zieliński, ale był na spalonym i gol nie został uznany.

Później sędzia podyktował rzut karny dla gości, ale David Ospina popisał się świetną interwencją i obronił strzał Pietro Iemmello. W drugiej połowie lepiej na boisku prezentowali się przyjezdni, ale nie dali rady odrobić strat.

Zieliński nie rozegrał całego meczu. W 84. minucie zmienił go Allan.