Real Madryt pewnie wkroczył do ćwierćfinału Pucharu Króla. Efektowne zwycięstwo na boisku II-ligowca

Data dodania: 30-01-2020 0:03

Real Madryt pewnie awansował do ćwierćfinału Pucharu Króla. Los Blancos z łatwością poradzili sobie z drugoligowym Realem Saragossa na wyjeździe.

Gospodarze tęsknią za rywalizacją z najlepszymi, bo od kilku lat biją się w LaLiga2. Starcie z Realem Madryt było więc szansą na pokazanie się i okazją do pogrania z gigantem.

W Saragossie czekali na mecz z Królewskimi, ale na pewno spodziewali się lepszego finału. Kibice liczyli, że ich ulubieńcy powalczą z ekipą Zinedine'a Zidane'a, skoro III-ligowy Unionistas Salamanca przegrał po walce (1:3). Tym razem Real z Madrytu już łagodny dla przeciwnika nie był.

Goście już w 6. minucie po strzale Raphaela Varane'a prowadzii 1:0. Francuski stoper z bliska wbił piłkę podaną przez Toniego Kroosa. Niemiec na przerwę zszedł z drugą asystą na koncie, bo w 32. minucie wynik podwyższył Lucas Vazquez.

Po zmianie stron kolejne bramki zdobyli Vinicius Junior w 72. minucie oraz Karim Benzema w 80. minucie. Dobrze spisywał się też w bramce Alphonse Areola, który zatrzymał uderzenia Luisa Javiera Suareza i Shinji'ego Kagawy.

W ćwierćfinale Copa del Rey obok Realu są już Athletic Bilbao, Valencia, Villarreal, Granada i Real Sociedad. W stawce najlepszych ośmiu ekip znajdą się też FC Barcelona lub Leganes oraz Mirandes lub Sevilla FC.