PKO BP Ekstraklasa. Trzy punkty Legii w meczu z ŁKS-em! Dla "Wojskowych" było to trzynaste zwycięstwo w obecnym sezonie

Data dodania: 09-02-2020 19:44
PKO BP Ekstraklasa. Trzy punkty Legii w meczu z ŁKS-em! Dla

W niedzielnym meczu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała u siebie 3:1 (0:0) ŁKS Łódź.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do zawodników Aleksandara Vukovicia, ale niestety nic z tego nie wynikło i do przerwy przy Łazienkowskiej był bezbramkowy remis. Doskonałe szanse mieli m.in. Jose Kante, Luquinhas czy też Paweł Wszołek, jednak ich strzały nie znalazły drogi do bramki strzeżonej przez Arkadiusza Malarza.

Na początku drugiej połowy ŁKS mocno zaatakował. Ciekawie zapowiadała się akcja Michała Trąbki, ale zawodnik "Rycerzy Wiosny" nie opanował piłki w polu karnym rywala. W 53. minucie goście dość niespodziewanie wyszli na prowadzenie po bramce doświadczonego Łukasza Piątka. Zespół z Łodzi długo konstruował akcję, piłkę przejął Trąbka i ograł Artura Jędrzejczyka, a następnie przetransportował ją do niekrytego Piątka. 34-latek tylko dopełnił formalności.

Do wyrównania w 70. minucie doprowadził Maciek Rosołek po asyście Waleriana Gwilii. Młody zawodnik "Wojskowych" po doskonałym podaniu swojego partnera pokonał strzałem głową Malarza. Na 2:1 mocnym strzałem z rzutu karnego w róg trafił Domagoj Antolic, a dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry na 3:1 strzelił Jose Kante.

Rosły napastnik gospodarzy zdecydował się na strzał z dystansu w lewy róg. Malarz był blisko obrony, ale zabrakło mu centymetrów. Wynik już nie uległ zmianie i trzy punkty wpadły na konto klubu ze stolicy.

21. kolejka PKO BP Ekstraklasy

LEGIA WARSZAWA - ŁKS ŁÓDŹ 3:1

Bramki: Maciej Rosołek 70, Domagoj Antolić 85 (k), José Kanté 88 - Łukasz Piątek 53

Legia: 1. Radosław Majecki - 29. Marko Vešović, 5. Igor Lewczuk, 55. Artur Jędrzejczyk, 14. Michał Karbownik - 22. Paweł Wszołek, 7. Domagoj Antolić, 24. André Martins (67, 8. Walerian Gwilia), 82. Luquinhas (81, 17. Mateusz Cholewiak), 18. Arvydas Novikovas (63, 39. Maciej Rosołek) - 20. José Kanté.

ŁKS: 1. Arkadiusz Malarz - 21. Jan Grzesik, 17. Carlos Moros Gracia, 5. Maciej Dąbrowski (77, 2. Jan Sobociński), 92. Tadej Vidmajer - 6. Maciej Wolski (73, 42. Dragoljub Srnić), 28. Łukasz Piątek, 26. Przemysław Sajdak (87, 20. Pirulo), 14. Ricardo Guima, 19. Michał Trąbka - 9. Samu Corral.

Żółte kartki: Jędrzejczyk, Lewczuk - Sajdak, Grzesik, Piątek, Sobociński.

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).

Widzów: 20 000.