PKO BP Ekstraklasa. Bardzo ciekawy i dynamiczny mecz w Łodzi pomiędzy ŁKS-em a Zagłębiem Lubin. Padło aż pięć bramek. Kapitalna akcja i gol 17-letniego Adama Ratajczyka (VIDEO)

Data dodania: 04-03-2020 20:17

W kolejnym środowym meczu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy ŁKS Łódź pokonał u siebie Zagłębie Lubin 3:2 (2:1).

Mecz w Łodzi od początku był bardzo dynamiczny i ciekawy. Już w 18. minucie padła pierwsza bramka. Wynik otworzyli gospodarze po bramce Carlosa Morosa Garcii. Najpierw mocno zza pola karnego uderzył Michał Trąbka, piłka odbiła się od poprzeczki, ale doszedł do niej Moros i głową pokonał Dominika Hładuna.

Niestety w 29. minucie ten sam zawodnik strzelił gola samobójczego i było 1:1. Obrońca "Rycerzy Wiosny" z bliskiej odległości trafił do własnej bramki po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego.

Za chwilę podopieczni Kazimierza Moskala wywalczył rzut karny. Strzał Antonio Domingueza ręką zablokował Jewgienij Baszkirow i sędzia od razu wskazał na "wapno". Do piłki podszedł właśnie Dominguez i uderzył w środek bramki. Hładun rzucił się w swoją prawą stronę. Do przerwy wynik się już nie zmienił.

W 55. minucie ŁKS podwyższył prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Adam Ratajczyk. 17-latek dostał podanie od Jakuba Wróbla, zabawił się z zawodnikami "Miedziowych" i płaskim strzałem zdobył bramkę na 3:1.

W 74. minucie na 3:2 strzelił Bartosz Białek. Arkadiusz Malarz zderzył się z Maciejem Dąbrowskim, piłka odskoczyła i spadła pod nogi Białka, a ten uderzył do pustej bramki. Wynik się już nie zmienił i to zespół Kazimierza Moskala dopisał sobie do swojego dorobku trzy oczka.

25. kolejka PKO BP Ekstraklasy

ŁKS ŁÓDŹ - ZAGŁĘBIE LUBIN 3:2

Bramki: Carlos Moros Gracia 18, Antonio Domínguez 33 (k), Adam Ratajczyk 55 - Carlos Moros Gracia 29 (s), Bartosz Białek 74

ŁKS: 1. Arkadiusz Malarz - 4. Artur Bogusz, 17. Carlos Moros Gracia, 5. Maciej Dąbrowski, 92. Tadej Vidmajer - 19. Michał Trąbka (68, 6. Maciej Wolski), 42. Dragoljub Srnić, 14. Ricardo Guima, 10. Antonio Domínguez (82, 28. Łukasz Piątek), 16. Adam Ratajczyk - 99. Jakub Wróbel (90, 9. Samu Corral).

Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 44. Alan Czerwiński, 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 7. Saša Živec, 4. Jewgienij Baszkirow, 18. Filip Starzyński, 95. Dejan Dražić, 39. Damjan Bohar - 17. Patryk Szysz (62, 21. Bartosz Białek).

Żółte kartki: Ratajczyk, Dąbrowski, Vidmajer - Baszkirow, Kopacz.

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Widzów: 4712.