Kobieca reprezentacja Polski strzeliła 3 gole w doliczonym czasie gry i została liderem swojej grupy el. Euro

Data dodania: 11-03-2020 20:21

Reprezentacja Polski kobiet pokonała najsłabszy w grupie D eliminacji mistrzostw Europy Azerbejdżan i została liderem stawki. Biało-Czerwone wygrały w Baku aż 5:0 i lepszym bilansem bramek zepchnęła z 1. pozycji w tabeli Hiszpanki.

Polki do przerwy trochę się męczyły, ale w 19. minucie objęły prowadzenie po strzale Ewy Pajor. Potem napastniczka VfL Wolfsburg dwukrotnie trafiła w słupek, więc wynik podwyższyła dopiero Aleksandra Sikora w 44. minucie.

Po zmianie stron podopieczne Miłosza Stępińskiego nie potrafiły przez 45 minut trafić na 3:0. Dopiero w doliczonym czasie gry worek z bramkami się rozwiązał. W 90. minucie bramkarkę pokonała Agata Tarczyńska, po 60 sekundach trafiła też Ewa Pajor, a wynik na 5:0 w 93. minucie ustaliła Sikora.

Polki z 7 punktami w 3 meczach i bilansem bramek 10:0 wyprzedzają Hiszpanki - 7 punktów i bramki 9:1. 6 oczek mają Czeszki, a 3 Mołdawianki. Te ekipy też zagrały po 3 spotkania. Azerki zagrały 4 mecze i mają na koncie 0 punktów.

Eliminacji mistrzostw Europy kobiet
AZERBEJDŻAN - POLSKA 0:5
Ewa Pajor 19, 90+1, Aleksandra Sikora 44, 90+3, Agata Tarczyńska 90
Polska: 1. Katarzyna Kiedrzynek - 5. Aleksandra Sikora, 3. Gabriela Grzywińska, 7. Małgorzata Mesjasz, 4. Paulina Dudek, 8. Natalia Chudzik (63. 18. Weronika Zawistowska) - 21. Emilia Zdunek (68. 11. Ewelina Kamczyk), 16. Dominika Grabowska, 13. Patrycja Balcerzak - 15. Katarzyna Daleszczyk (78. 10. Agata Tarczyńska), 9. Ewa Pajor
Żółte kartki: Parlak, Bakarandze - Mesjasz, Dudek
Sędziowała: Cristina Trandafir (Rumunia)

Do ME awansują najlepsze drużyny z 9 grup oraz trzy najlepsze drużyny spośród tych, które zajęły drugie miejsce w grupie (wg bilansu meczów z drużynami z 1-5. miejsca). 6 pozostałych wicemistrzów utworzy pary barażowe, z których wygrani także pojadą na ME.