Krzysztof Piątek wszedł z ławki i uratował Herthcie Berlin remis na boisku rywala z czołówki tabeli Bundesligi! (VIDEO)

Data dodania: 27-05-2020 20:35

Krzysztof Piątek znowu zaczął mecz na ławce rezerwowych Herthy Berlin i znowu pojawił się na boisku jako zmiennik. W starciu wyjazdowym z faworyzowanym RB Lipsk polski snajper uratował stołecznej ekipie remis 2:2, wykorzystując rzut karny.

Piątek sprowadzony w styczniu z AC Milan w strzelił 2. gola w Bundeslidze. Ponownie z rzutu karnego, więc w berlińskim zespole ma na koncie łącznie 3 trafienia, ale jedyne z gry zanotował w Pucharze Niemiec.

W środę Piątek trafił z 11 metrów w 82. minucie i uratował Herthcie remis. Goście w Lipsku prowadzili co prawda od 9. minucie po strzale Grujicia, ale w 24. minucie wyrównał Klostermann. W 63. minucie wydawało się, że Hertha będzie miała ogromną szansę, by wygrać z kandydatem do nawet mistrzostwa, bo z boiska po 2. żółtej kartce wyleciał Halstenberg. Jednak 5 minut później Schick dał prowadzenie RB! Nie popisał się przy tym strzale Rune Jarstein, bramkarz gości. Hertha zamiast walczyć o wygraną, musiała ratować remis i po strzale Piątka z karnego się udało.

W tabeli Lipsk jest trzeci ze stratą już 9 punktów do liderującego Bayernu Monachium i plany na detronizację giganta musi odłożyć, bo do końca sezonu pozostało 6 kolejek. Z kolei Hertha pokazała, że po wznowieniu rozgrywek jest w dobrej formie i jest bezpieczna w okolicach środka tabeli.