Piłkarz stracił kontrakt przez rasistowskie wpisy żony! Aleksander Katai odszedł z Los Angeles Galaxy
Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 06-06-2020 6:37
Aleksandar Katai nie jest już piłkarzem Los Angeles Galaxy. Wszystko przez... rasistowskie wpisy swojej żony w mediach społecznościowych.
Klub z MLS poinformował o zwolnieniu Kataia. Serb stracił kontrakt w trybie natychmiastowym "dzięki" wybrance swojego serca. Tea Katai w tygodniu opublikowała bowiem na swoim koncie na Instagramie kilka rasistowskich postów związanych z wydarzeniami w USA po śmierci czarnoskórego George'a Floyda. Kobieta pokazała m.in. zdjęcie policjantów i protestujących po śmierci Floyda ludzi, apelując do funkcjonariuszy "zabijcie to gów...".
Co prawda posty szybko zostały usunięte, ale w internecie nic nie ginie. Rozpętała się burza, a kibice Los Angeles Galaxy pojawili się nawet pod stadionem, nawołując do wyrzucenia Kataia z klubu. Piłkarz próbował łagodzić sytuację, wydając oświadczenie, ale zdało się to na nic. Władze klubu po rozmowach z Serbem ogłosiły, że kontrakt został rozwiązany.
29-letni Katai to skrzydłowy. W swojej karierze grał m.in. w Vojvodinie Nowy Sad, Olympiakosie Pireus, Deportivo Alaves i Chicago Fire. Do Galaxy trafił na początku 2020 roku i zdążył zagrać w 2 meczach.
The LA Galaxy have parted ways with Aleksandar Katai. pic.twitter.com/mcu0fTreC8
— LA Galaxy (@LAGalaxy) June 5, 2020
Futbol.pl











