Bundesliga. On się nie zatrzymuje. Kolejna bramka Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze. Polak zaliczył też asystę (VIDEO)

Data dodania: 30-01-2021 17:24

W 19. kolejce niemieckiej Bundesligi Bayern Monachium pokonał 4:1 TSG Hoffenheim. Kapitalny mecz rozegrał Robert Lewandowski.

Bayern Monachium wyszedł na prowadzenie w 32. minucie. Gola po asyście Joshuy Kimmicha zdobył Jerome Boateng. Kimmich dośrodkował z rzutu rożnego, a środkowy obrońca strzałem głową pokonał golkipera TSG Hoffenheim.

Tuż przed przerwą, dokładnie w 43. minucie strzelił Thomas Mueller. Asystę przy jego trafieniu zaliczył Robert Lewandowski. Dla reprezentanta Polski była to szósta asysta w tym sezonie niemieckiej Bundesligi. Wydawało się, że do przerwy wynik się nie zmieni, ale gola dla gości strzelił Andrej Kramarić po asyście Ihlasa Bebou.

W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Polski snajper znalazł się w polu karnym i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki przeciwnika. Dla "Lewego" był to 24. gol w obecnym sezonie Bundesligi.

Niedługo po tym, dokładnie w 63. minucie kolejną bramkę dla klubu z Bawarii zdobył Serge Gnabry. Reprezentant Niemiec w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali Olivera Baumanna. W 71. miniucie gola zdobył jeszcze Benjamin Pavard, ale nie został zaliczony.