Kolejny as nie zagra w starciu PSG - Bayern! Wielkie osłabienie francuskiego giganta przed rewanżem

Data dodania: 10-04-2021 18:58

W Bayernie Monachium ogromna grupa zawodników nie jest do dyspozycji Hansiego Flicka, co odbiło się na wyniku mecz z Unionem Berlin. Problemy ma też Paris Saint-Germain, rywala Die Roten w 1/4 finału Ligi Mistrzów. Co prawda mistrz Francji wygrał sobotni mecz ligowy z RC Strasbourg na wyjeździe, ale doznał poważnego osłabienia przed rewanżem z Bayernem.

W tygodniu PSG wygrał w Monachium z Bayernem 3:2 i ma wielką szansę na awans do półfinału Ligi Mistrzów. Niemcy zagrali m.in. bez Roberta Lewandowskiego, Serge Gnabry'ego i Douglasa Costy, a PSG bez Mauro Icardiego, Marco Verrattiego i Leandro Paredesa.

W sobotę obie ekipy też bez kilku graczy walczyły w lidze. Zdziesiątkowany Bayern tylko zremisował z Unionem. PSG wygrał 4:1 ze Strasbourgiem na wyjeździe po golach Mbappe (16. min.), Sarabii (27. min.), Keana (45. min.) i Paredesa (79. min.), chociaż z gry wypadli dodatkowo Neymar i Marquinhos.

Paryżanie dopisali sobie do konta 3 punkty, ale na listę kontuzjowanych trafił ważny gracz. W przerwie problemy zdrowotne zgłosił bramkarz Keylor Navas i na II połowę wyszedł już Sergio Rico. I to zapewne on zagra w rewanżu z Bayernem, jeśli kłopoty Navasa okażą się poważniejsze.

W tabeli Ligue 1 PSG jest na 6 kolejek przed końcem sezonu na 2. miejscu z 3-punktową stratą do Lille OSC.