Mistrz Europy nie obroni tytułu. Cristiano Ronaldo i spółka 0, Belgia 1...

Data dodania: 27-06-2021 22:01

Nie obroni Portugalia tytułu mistrza Europy wywalczonego w 2016 roku we Francji. Cristiano Ronaldo i spółka po meczu, który zapamiętamy z ostrej gry, fatalnego sędziowania i ładnego gola, przegrali z Belgią. Czerwone Diabły o półfinał zagrają z Włochami.

Mecz 1/8 finału Euro 2020
Niedziela, 27.06.2021, Estadio de La Cartuja (Sewilla)
BELGIA - PORTUGALIA 1:0
T. Hazard 42
Belgia: Courtois - Alderweireld, Vertonghen, Vermaelen - Meunier, Tielemans, Witsel, T. Hazard (90+5 Dendoncker) - De Bruyne (47. Mertens), Lukaku, E. Hazard (87. Carrasco)
Portugalia: Patricio - Guerreiro, Pepe, Dias, Dalot - Sanches (78. S. Oliveira), Palhinha (78. Danilo), Moutinho (55. J. Felix) - Jota (70. And. Silva), Ronaldo, B. Silva (55. B. Fernandes)
Żółte kartki: Vermaelen 72, Alderweireld 81 - Palhinha 45, Dalot 51, Pepe 77

TAK PADŁA BRAMKA

BOHATER MECZU

Thorgan Hazard (Belgia)

Uderzył w 42. minucie kapitalnie i w tym niezbyt porywającym, a w II połowie wręcz brzydkim przez liczne faule, meczu, dodał pierwiastek piękna. Jego cudowny gol dał Belgii awans do ćwierćfinału.

ANTYBOHATER MECZU

Felix Brych (Niemcy)

Niemiecki arbiter na zbyt wiele pozwolił piłkarzom w I połowie, a po przerwie nadal zawodnicy, głównie Portugalczycy, grali ostro. Sędzia sięgał po kartki, lecz było za późno, by odzyskać kontrolę nad tym, co dzieje się na murawie.

PECHOWIEC

Kevin De Bruyne musiał opuścić boisko w meczu finałowym Ligi Mistrzów i Manchester City przegrał z Chelsea. Potem De Bruyne nie zagrał na inaugurację Euro 2020 z Rosją, a z Danią zanotował 45 minut, wchodząc z ławki. Powiódł Belgów do zwycięstwa, potem podobnie było z Finami. W starciu z Portugalią mocno ucierpiał w I połowie po takim faulu...

De Bruyne wyszedł potem na II połowę, ale nie pograł zbyt długo. Już 2 minuty po zmianie stron opuścił murawę.

CO DALEJ

Belgia w piątek, 2 lipca, o 21:00 zagra z Włochami o awans do półfinału. Portugalczycy nie obronią wywalczonego 5 lat temu tytułu mistrza Europy.  Może na osłodę pozostanie tytuł króla strzelców Cristiano Ronaldo, który ma 5 goli, ale Patrick Schick gra dalej, a ma 4 bramki. A 3 strzelił także pozostający w turnieju Romelu Lukaku.