City gnietli PSG i nawet gong ich nie zatrzymał. Popis RB Lipsk w Belgii (VIDEO)

Data dodania: 24-11-2021 22:53

Manchester City zgniótł PSG w I połowie spotkania na Etihad Stadium, ale gola nie strzelił i potem na początku drugiej odsłony dostał gonga od Kyliana Mbappe. Francuzi nie wytrzymali jednak dalszego nacisku gospodarzy i nie tylko stracili prowadzenie, ale nawet nie wywieźli z Anglii punktu. W efekcie do 1/8 finału awansują z 2. lokaty, bo 1. zapewniła sobie ekipa Pepa Guardioli.

Nie istniał zespół Paris Saint-Germain w I połowie starcia z Manchesterem City na Etihad Stadium. Drużyna z Francji została totalnie zdominowana, więc logiczne, że po przerwie... objęła prowadzenie.

Manchester City miał ogromną przewagę. Za dowód niech świadczy liczba kontaktów z piłką napastników - Riyad Mahrez miał futbolówkę 53 razy, a Kylian Mbappe po drugiej stronie boiska zaledwie 19-krotnie. Inny dowód? 23 kontakty z piłką piłkarzy City w polu karnym PSG i tylko 3 kontakty graczy PSG w szesnastce gospodarzy. Coś jeszcze? Strzał w słupek oddany przez Gundogana w 33. minucie, wybicie piłki z bramki głową przez Hakimiego i podobna interwencja Presnela Kimpembe już w 5. minucie.

Na gole to się jednak, nawet na jednego, nie przełożyło. Paryżanie okazji mieli mniej, prawie wcale, więc po przerwie objęli prowadzenie. Zaskoczyli City swoją obecnością pod ich bramką, zagrali szybszą akcję i słabo pilnowany Kylian Mbappe trafił do siatki na 1:0.

Po golu dla PSG obraz gry się specjalnie nie zmienił. Zmienił się jednak po raz kolejny wynik. Kwadrans po bramce Mbappe odpowiedział Raheem Sterling. Rodri zagrał do Kyle'a Walkera, ten znalazł podaniem Sterlinga i Keylor Navas w końcu skapitulował.

Ekipa Pepa Guardioli nie zatrzymała się i nadal parła do strzelenia gola. Tym razem na wagę zwycięstwa. Cel osiągnęła. W 76. minucie po składnej i jakże spokojnej akcji City zdobyli bramkę na 2:1.

Manchester City wygrywając z PSG zapewnił sobie awans do 1/8 finału z 1. miejsca. Anglików czeka jeszcze starcie wyjazdowe z RB Lipsk, a wicemistrzowie Francji zagrają u siebie z Club Brugge.

Niemcy i Belgowie w ostatniej kolejce będą jeszcze walczyć o 3. miejsce i awans do Ligi Europy. W środę Lipsk zemścił się na Brugge za porażkę 1:2 u siebie. Byki rozbiły Blauw en Zwart aż 5:0 po golach Nkunku z 12. minuty i 93. minuty, Forsberga z 17. minuty (karny) i 45. minuty oraz Andre Silvy z 26. minuty.