Inter miał okazje, ale Liverpool FC wygrał w Mediolanie i jest blisko ćwierćfinału (VIDEO)

Data dodania: 16-02-2022 23:49

Gole Mohameda Salaha i Roberto Firmino przesądziły o wygranej 2:0 Liverpool FC z Interem Mediolan na wyjeździe. The Reds postawili wielki krok w kierunku awansu do ćwierćfinału.

Inter wcale nie musiał tego spotkania przegrać. W I połowie miał kilka okazji, by objąć prowadzenie. Nieźle uderzał Lautaro Martinez, lecz piłka minęła cel, a po strzale Hakana Calhanoglu trafiła w poprzeczkę. Nic nie wskórał też Edin Dżeko, bo przegrał pojedynek z Ibrahimą Konate. Potem uderzał także Milan Skriniar, a Dżeko nadział się na Virgila Van Dijka i też nie dał Interowi prowadzenia.

Liverpool FC wielu okazji nie miał. W I połowie wart odnotowanie był może tylko strzał Sadio Mane głową, ale było to uderzenie niecelne. W przerwie Diogo Jotę zastąpił Roberto Firmino, ale to nadal Inter miał przewagę. Ivan Perisić niepotrzebnie w 53. minucie podawał do Martineza, chociaż miał okazję na strzał. Potem do siatki trafił Dżeko, lecz był na spalonym.

The Reds bronili się, a w końcu zadali bolesne ciosy. Wspomniany Firmino trafił do siatki w 77. minucie i dał gościom prowadzenie. 6 minut później wynik na 2:0 ustalił Mohamed Salah i na Anfield rewanż wydaje się być formalnością. 8 marca Liverpool FC powinien przypieczętować u siebie awans do ćwierćfinału.