Krzysztof Piątek w wielkim stylu zakończył sezon w SuperLig. Polski snajper ustrzelił hat-trick w ostatniej kolejce (VIDEO)

Data dodania: 26-05-2024 19:44

Krzysztof Piątek zdobył trzy bramki na koniec sezonu tureckiej Super Lig. Polski napastnik ustrzelił hat-trick w barwach Basaksehirsporu w wygranym 6:2 meczu ostatniej kolejki z Adana Demirsporem. Piątek w klasyfikacji snajperów zajął 5. miejsce.

Piątek w ekspresowym tempie zdobył dwie bramki w starciu z Adana Demirsporem. Już w 5. minucie Polak trafił do siatki na 1:0. 8 minut później "Pio" skompletował dublet, a jego zespół prowadził 2:0.

Do przerwy Adana Demirspor zdołał strzelić gola kontaktowego w 37. minucie i... stracić dwa kolejne w 40. i 44. minucie. Po zmianie stron padły kolejne bramki. W 68. minucie na 5:1 z rzutu karnego trafił Piątek. Potem gospodarze strzelili na 2:5, a wynik na 6:2 dla Basaksehirsporu ustalił w doliczonym czasie gry Figueiredo.

Zwycięstwo przypieczętowało Istanbul Basaksehir FK 4. miejsce w tabeli i awans do Ligi Konferencji Europy.

Piątek z 17 golami w sezonie ustąpił w wyścigu o koronę króla strzelców tylko Mauro Icardiemu (25 goli), Edinowi Dżeko (21 goli), Rejowi Manajowi (18 goli) i Mame Thiamowi (17 goli, więcej asyst niż Polak).