Reprezentacja Polski zremisowała kluczowy mecz. Zachowała szanse na awans, ale musi też liczyć na innych (VIDEO)

Data dodania: 24-05-2024 18:46

Reprezentacja Polski dwa razy odrabiała staty w spotkaniu ze Szwecją w drugiej kolejce fazy grupowej finałów mistrzostw Europy U-17. Biało-Czerwoni nie zdołali jednak zdobyć bramki na wagę zwycięstwa i chociaż zachowali po tym remisie szanse na awans, to jednak w ostatniej kolejce muszą liczyć nie tylko na siebie.

Polacy zaczęli turniej od porażki z Włochami. Ulegli Italii 0:2 i w meczu ze Szwecją, która na inaugurację zremisowała 0:0 ze Słowacją, nie mogli przegrać, by zachować szanse na awans.

Spotkanie ze Skandynawami nie zaczęło się dobrze. Już w 14. minucie Genesis Antwi, zawodnik młodzieżowy Chelsea, trafił na 1:0 dla Chelsea. Po 10 minutach Polacy jednak wyrównali. Celnym strzałem popisał się Jakub Adkonis.

Polacy do przerwy nie grali zbyt dobrze, więc trener Rafał Lasocki zareagował w przerwie. Dokonał jednej zmiany, ale Biało-Czerwoni znowu dali się trafić. W 56. minucie Jonsson poradził sobie z Mońką i zagrał do Bozicevicia, a ten pokonał Jelenia. Tak jak w I połowie tak po mniej więcej 10 minutach doszło do wyrównania. Tym razem Adkonis zagrał dobrze górą do Michaela Izunwanne, a ten precyzyjnym strzałem trafił do siatki na 2:2.

Biało-Czerwoni strzelili gola, ale potem poza kilkoma wypadami nie potrafili stworzyć większego zagrożenia. Bliscy gola na 3:2 byli Szwedzi, ale kapitalnie bronił w kluczowych momentach Mateusz Jeleń. To on uratował Polakom remis i przedłużył szanse na awans.

W ostatniej kolejce Polacy muszą ograć mającą także jeden punkt Słowację, która póki co zremisowała 0:0 ze Szwecją i 0:2 uległa Włochom. Ekipa Rafała Lasockiego musi też liczyć, że Włosi nie przegrają ze Szwedami. Reprezentacja Italii już jest pewna awansu z 1. miejsca. Ostatnia kolejka zaplanowana jest na poniedziałek, 27 maja.

SZWECJA U-17 - POLSKA U-17 2:2
Antwi 14, Bozicević 56 - Adkonis 24, Izunwanne 67
Szwecja: 1. Elton Fischerström - 2. Rasmus Nåfors Dahlin, 3. Harry Hilvenius, 14. Bleon Kurtulus, 5. Genesis Antwi - 10. Neo Jönsson, 18. Adrian Lahdo (90. 15. Melvin Vučenović Persson), 16. Kenan Bušuladžić, 17. Andreas Redkin (84. 6. Ossian Nordvall), 11. Fred Bozicevic (69. 7. Linus Järeteg) - 9. Åke Andersson (69. 19. Nikolaj Staykov)
Polska: 1. Mateusz Jeleń - 21. Jan Leszczyński (77. 16. Bartosz Kriegler), 5. Kacper Potulski, 20. Wojciech Mońka - 7. Mateusz Szczepaniak (60. 14. Michał Wróblewski), 4. Mateusz Dziewiatowski, 10. Jakub Adkonis, 19. Igor Brzyski, 17. Dawid Mazurek (60. 11. Filip Baniowski) - 6. Stanisław Gieroba (61. 13. Michael Izunwanne), 18. Kamil Jakóbczyk (46. 9. Oskar Pietuszewski)
Żółte kartki: Jönsson, Nordvall - Dziewiatowski, Jakóbczyk, Brzyski, Pietuszewski