Sebastian Szymański strzelił gola na koniec sezonu. Fenerbahce rozbiło rywala, zdobyło 99 punktów i zostało... wicemistrzem (VIDEO)

Data dodania: 26-05-2024 20:07

Sebastian Szymański golem zakończył udany sezon w barwach Fenerbahce. Jego zespół w ostatniej kolejce wygrał 6:0 z Istanbulsporem. Mistrzem Kanarki jednak nie zostały. 99 punktów nie wystarczyło, bo Galatasaray uzbierał aż 102 oczka.

Szymański trafił do Fenerbahce latem z Dynama Moskwa. Turcy wykupili Polaka po tym, jak ten pokazał się z dobrej strony podczas wypożyczenia w Feyenoordzie Rotterdam. Szymański świetnie wprowadził się do zespołu z SuperLig i zanotował kapitalny sezon.

W niedzielnym kończącym sezon spotkaniu z Istanbulsporem Szymański zdobył 13. bramkę w sezonie. W jego dorobku jest też 19 asyst. W samej SuperLig Polak może pochwalić się dwucyfrowymi statystykami. 10 goli i 12 asyst.

W starciu z Istanbulsporem Szymański zdobył bramkę na 2:0. Trafił do siatki w 15. minucie.

Wynik otworzył w 8. minucie z rzutu karnego Edin Dżeko, a przed przerwą w 35. minucie trafił jeszcze Dusan Tadić. Po zmianie stron kolejne gole dorzucili Osayi-Samuel w 66. minucie, Dursun w 76. minucie, a wynik na 6:0 ustalił w 78. minucie King.

Fenerbahce, które w przedostatniej kolejce zbliżyło się na 3 punkty do liderującego Galatasaray, ogrywając go 1:0, skończyło sezon na 2. pozycji. Lider nie pozwolił sobie na utratę mistrzostwa i w ostatniej kolejce ograł Konyaspor, a rozgrywki zakończył ze 102 punktami w 38 spotkaniach.