Bayer Leverkusen skompletował dublet. Podniósł się po klęsce w Lidze Europy i zdobył Puchar Niemiec. Ograł zespół Polaka (VIDEO)

Data dodania: 25-05-2024 22:41

Bayer Leverkusen nie zdołał wygrać Ligi Europy, ale mimo braku europejskiego trofeum, Aptekarze sięgnęli jednak po drugi w tym sezonie tytuł. Do mistrzostwa dołożył Puchar Niemiec. Ekipa Xabiego Alonso pokonała w finale DFB Pokal drugiligowy 1. FC Kaiserslautern.

Bayer w tym sezonie przegrał tylko jeden mecz. Finał Ligi Europy. 0:3 z Atalantą Bergamo.

Kilka dni po finale z Włochami Aptekarze przystąpili do walki o Puchar Niemiec. Już w 16. minucie spotkania z 1. FC Kaiserslautern. Bramkę na 1:0 zdobył Granit Xhaka. Doświadczony pomocnik uderzył fenomenalnie i dał prowadzenie faworytowi.

Bayer prowadził, ale miał kłopoty. Aptekarze naciskali, lecz nie potrafili podwyższyć prowadzenia, a w końcówce I połowy z boiska wyleciał ich obrońca Odillon Kossonou. Obejrzał dwie żółte kartki i musiał zejść z murawy.

Po przerwie Bayer kontrolował grę mimo gry w osłabieniu. Kaiserslautern nie mógł stworzyć większego zagrożenia. W zespole z drugiej ligi mocno starał się Tymoteusz Puchacz. W I połowie kąśliwie dośrodkował, po zmianie stron kilka razy dośrodkował, ale nie dawało to większego zagrożenia. Czerwone Diabły ostatecznie nie wyrównały i przegrały 0:1.

Bayer zdobył drugi w historii Puchar Niemiec. Wcześniej triumfował w tych rozgrywkach w 1993 roku.