Derby Manchesteru dla City. Popis Kevina De Bruyne'a na Etihad i United rozbici

Data dodania: 06-03-2022 20:04

Manchester City rozbił Manchester United w meczu 28. kolejki Premier League. The Citizens prowadzeni przez niesamowitego Kevina De Bruyne'a wygrali z lokalnym rywalem aż 4:1!

Belg pokazał wielką klasę na Etihad Stadium. Sam strzelił dwa gole w I połowie, a potem zaliczył jeszcze asystę.

Manchester City objął prowadzenie w 5. minucie. Bernardo Silva dograł w pole karne, a tam dobrze ustawiony Kevin de Bruyne spokojnie trafił do siatki. United się nie poddali. Szybko okazję miał Fred, lecz nie zdołał pokonać Edersona. Zrobił to za to w 22. minucie Jadon Sancho, który dostał podanie od Paula Pogby. Anglik kosztował fortunę, ale ma dopiero 5 goli i 2 asysty w 31 spotkaniach Czerwonych Diabłów.

Bramka na Etihad autorstwa Sancho, który przecież jako junior, bez debiutu, opuścił City i poszedł do Borussii Dortmund, nic nie dała United.

Długo czerwona część Manchesteru nie świętowała. W 28. minucie znowu to błękitni prowadzili. Po raz drugi cios zadał Kevin De Bruyne, który zdobył 51. bramkę w Premier League. Defensywa United z Harrym Maguire znowu się nie popisała.

Po zmianie stron United już nie podnieśli głowy. Co więcej City posłali ich na łopatki. Gości dobił Riyad Mahrez. Algierczyk w 68. minucie wykorzystał dogranie De Bruyne'a, a w 90. minucie podanie zmiennika Belga Ilkaya Gundogana.

W tabeli City są liderem z 69 punktami i wyprzedzają o 6 oczek Liverpool FC, który jednak rozegrał jedno spotkanie mniej. Manchester United walczy o miejsce w pierwszej czwórce i Ligę Mistrzów. Po 28 meczach ma punkt straty do 4. Arsenalu, ale Kanonierzy rozegrali aż 3 spotkania mniej!