Kolejny gol polskiego napastnika w A-League. Oskar Zawada znalazł sobie fajne miejsce do gry (VIDEO)

Data dodania: 23-12-2022 20:57

Oskar Zawada strzelił trzeciego gola dla nowozelandzkiego Wellington Phoenix w sezonie australijskiej A-League. Polski napastnik trafił do siatki w meczu 9. kolejki na wyjeździe z Perth Glory.

Zawada zdobył bramkę na 1:1. Polski piłkarz posłał piłkę do bramki w 31. minucie, wyrównując stan spotkania 9 minut po golu Davida Williamsa dla gospodarzy.

Zawada rozegrał całe spotkanie i poza golem zapisał się w protokole meczowym także żółtą kartką.

Wellington Phoenix jest na piątym miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 11 punktów.

Oskar Zawada jako junior wyjechał do VfL Wolfsburg, potem był w Twente Enschede, Karlsruher SC, Wiśle Płock, Arce Gdynia, Rakowie Częstochowa, koreańskim Jeju United i Stali Mielec. W polskiej Ekstraklasie zdobył 11 bramek w 68 meczach.