Piątek wzbił się w powietrze i zanotował asystę. Klęska jego zespołu w Bergamo (VIDEO)

Data dodania: 15-01-2023 18:27

Krzysztof Piątek zanotował asystę w meczu Salernitany z Atalatą Bergamo na wyjeździe. Po podaniu Polaka padł gol na 1:1, ale ostatecznie goście przegrali aż 2:8!

To był fatalny mecz dla Salernitany. Rzadko bowiem traci się aż osiem goli w meczu na najwyższym poziomie ligowym.

Już w 5. minucie prowadzenie Atalancie dał Boga, ale już 5 minut później zrobiło się niespodziewanie 1:1. Po zagraniu w górę wyszedł Krzysztof Piątek i wygrał walkę z Jose Luisem Palomino. Polak zgrał piłkę do Boulaye Dia i ten wyrównał na Gewiss Stadium. Dla Piątka to 2. asysta w 14. meczu tego sezonu. Ma też 3 gole.

To była chwila największej radości gości w Bergamo. Potem rozszaleli się w ofensywie piłkarze Atalanty. Już przed przerwą do siatki trafili jeszcze Lookman z karnego w 20. minucie, Scalvini w 23. minucie, Koopmeiners w 38. minucie dobijając swój strzał z karnego i Hojlund w 41. minucie. Po zmianie stron na 6:1 podwyższył Lookman w 54. minucie, gola na 2:6 strzelił Nicolussi Caviglia, a potem Ederson w 61. minucie oraz Zortea w 85. minucie spowodowali, że Atalanta wygrała aż 8:2!

Krzyszof Piątek zagrał całe spotkanie. Atalanta po wygranej jest na 6. pozycji z 34 punktami, czyli blisko ścisłej czołówki. Z kolei Salernitana plasuje się na 16. lokacie z 9 oczkami przewagi nad strefą spadkową.