Jakub Kiwior strzelił pierwszego gola w Premier League i ustalił wynik. Arsenal efektownie wygrał na koniec sezonu (VIDEO)

Data dodania: 28-05-2023 19:39

Jakub Kiwior, który zimą przeszedł ze Spezii Calcio do Arsenalu, w ostatniej kolejce sezonu po raz pierwszy w karierze wpisał się na listę strzelców w meczu Premier League. Polski stoper strzelił gola i ustalił wynik meczu Kanonierów z Wolverhampton Wanderers na 5:0.

Kiwior zagrał od pierwszego gwizdka. Mikel Arteta postawił na polskiego stopera po raz 6. w wyjściowym składzie i w piątym meczu Premier League z rzędu.

23-letni Kiwior w 78. minucie doczekał się upragnionego momentu pod bramką rywala. Po rzucie rożnym i mały zamieszaniu piłka spadła pod nogę obrońcy, a ten uderzył na bramkę strzeżoną przez Jose Sa i futbolówka wpadła do siatki.

Polak ustalił wynik meczu na 5:0 i 2 minuty później, w 80. minucie, opuścił murawę.

Wcześniej gola dla Arsenalu na efektowne pożegnanie z udanym, mimo przegranej walki o mistrzostwo, sezonem strzelili Granit Xhaka w 11. i 14. minucie, Bukayo Saka w 27. minucie i Gabriel Jesus w 58. minucie.

Arsenal zdobył wicemistrzostwo. Do Manchesteru City stracił 5 punktów. Wolverhampton uplasował się na 13. pozycji.