Znamy drugiego finalistę Ligi Narodów. Gol superrezerwowego dał awans

Data dodania: 16-06-2023 9:00

W drugim półfinałowym spotkaniu Ligi Narodów zmierzyły się ze sobą reprezentacje Włoch oraz Hiszpanii. Po zwycięstwo sięgnęli podopieczni Luisa de la Fuente (2:1). To oni zmierzą się w finale rozgrywek z Chorwacją.

Już po trzech minutach Hiszpanie cieszyli się ze zdobytej bramki. Na listę strzelców wpisał się Yeremy Pino, który wykorzystał fatalny błąd Leonardo Bonucci. Włosi już w 11. minucie doprowadzili do wyrównania. Ciro Immobile pewnie wykorzystał jedenastkę. Do szatni zespoły schodziły przy wyniku remisowym.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie do tej pierwszej. To Hiszpanie zdominowali “Squadra Azzurra”, ale byli wyjątkowo nieskuteczni. Piłkarze Manciniego przebudzili się dopiero po godzinie gry, kiedy doskonałą szansę na gola zmarnował Davide Frattesi. Zwycięską bramkę dla reprezentacji Hiszpanii zdobył w 88. minucie Joselu, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku.

Podopieczni Luisa de la Fuente zagrają z reprezentacją Chorwacji w finale Ligi Narodów. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę (18 maja) o godzinie 20:45.

Hiszpania - Włochy 2:1 (1:1)

1:0 - Yeremy Pino 3'
1:1 - Ciro Immobile 11' (k.)
2:1 - Joselu 88'

Składy:

Hiszpania: Unai Simon - Jesus Navas, Robin Le Normand, Aymeric Laporte, Jordi Alba - Rodri, Mikel Merino (74' Fabian Ruiz) - Rodrigo Moreno (46' Marco Asensio), Gavi (68' Sergio Canales), Yeremy Pino (74' Ansu Fati) - Alvaro Morata (84' Joselu).

Włochy: Gianluigi Donnarumma - Rafael Toloi, Leonardo Bonucci (46' Federico Dimarco), Francesco Acerbi - Giovanni Di Lorenzo, Davide Frattesi (76' Marco Verratti), Jorginho (61' Bryan Cristante), Nicolo Barella, Leonardo Spinazzola (46' Matteo Darmian) - Nicolo Zaniolo, Ciro Immobile (60' Federico Chiesa).

Żółte kartki: Gavi, Jordi Alba. Alvaro Morata (Hiszpania) oraz Nicolo Zaniolo, Ciro Immobile (Włochy).

Sędziował: Slavko Vincić (Słowenia).