Raków Częstochowa poznał rywala w kolejnej rundzie el. Ligi Mistrzów. Przed mistrzem Polski trudna przeprawa

Data dodania: 19-07-2023 20:09

Karabach Agdam zgodnie z przewidywaniami został rywalem Rakowa Częstochowa w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Azerski zespół po wygraniu pierwszego spotkania I rundy z Lincoln Red Imps na wyjeździe 2:1, rozbił mistrza Gibraltaru na swoim terenie aż 4:0.

Karabach był faworytem swojej pary i spokojnie awansował do II rundy. Azerowie po zwycięstwie 2:1 w delegacji, u siebie szybko otworzyli wynik. Od 7. minuty prowadzili po bramce Abdellaha Zoubira. W doliczonym czasie gry w pierwszej połowie na 2:0 podwyższył Mustafazada. Po przerwie Karabach strzelił dwa kolejne gole. W 49. minucie trzecią bramkę zdobył Xhixha, a wynik na 4:0 ustalił w 62. minucie Janković.

Cały mecz w barwach Karabachu zagrał Czarnogórzec Marko Vesović, który wcześniej był zawodnikiem Legii Warszawa.

Pierwszy mecz II rundy zostanie rozegrany 26 lipca o godz. 20:15 w Częstochowie, a rewanż 1 lub 2 sierpnia w Baku.

Karabach to ekipa, która w ostatnich latach eliminowała Legię Warszawa w 4. rundzie kwalifikacji Ligi Europy (3:0) i Lecha Poznań w 1. rundzie Ligi Mistrzów (1:0 i 0:5). Wcześniej Karabach dwa razy rywalizował z polskimi klubami i eliminował Wisłę Kraków w Lidze Europy i Piasta Gliwice w tych samych rozgrywkach (odpowiednio 0:1 i 2:3 oraz 2:1 i 2:2).

Karabach to aktualny mistrz Azerbejdżanu, a w sumie już 10-krotny.