Leo Messi bohaterem Interu Miami w debiucie. Co za gol na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie (VIDEO)

Data dodania: 22-07-2023 8:52

Leo Messi zadebiutował w Interze Miami i w doliczonym czasie gry dał swojemu nowemu zespołowi zwycięstwo nad meksykańskim Cruz Azul. Argentyński as kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego.

Messi dopiero niedawno został oficjalnie uprawniony do gry w Interze i zaprezentowany jako nowy piłkarz klubu z Miami, chociaż o tym, że będzie reprezentował jego barwy wiadomo od kilku tygodni. Mistrz świata, który trafił do USA po rozstaniu z PSG, w którym występował dwa lata, na debiut długo nie czekał.

W spotkaniu z Cruz Azul w ramach rozgrywek Leagues Cup Messi podobnie jak Sergio Busquets zasiadł na ławce rezerwowych, ale wszedł na boisko w 54. minucie. Gerardo Martino w tej samej chwili na boisko posłał Busquetsa. W tym momencie było 1:0 dla Interu. W 65. minucie zrobiło się 1:1, ale w doliczonym czasie gry Messi przesądził o wygranej amerykańskiego zespołu. W 94. minucie Messi kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego i utonął w objęciach radujących się partnerów z zespołu.

Inter wygrał i zrobił spory krok do awansu z grupy Leagues Cup, w którym biorą udział zespołu z MLS i meksykańskiej Ligi MX.