Co za mecz Matty'ego Casha! Reprezentant Polski dubletem uczcił swój jubileusz w Aston Villi (VIDEO)

Data dodania: 27-08-2023 16:58

Matty Cash zdobył aż dwie bramki dla Aston Villi Birmingham w 3. kolejce Premier League. Reprezentant Polski miał dwa trafienia już po 20 minutach wyjazdowego spotkania z Burnley FC na Turf Moor.

Cash kapitalnie zaczął spotkanie z Burnley. 26-letni piłkarz, który rozgrywa czwarty sezon w Premier League, otworzył wynik meczu w 8. minucie, a w 20. minucie skompletował pierwszy w angielskiej elicie dublet. Tak uczcił swój 100. mecz w The Villans i 95. w Premier League.

Reprezentant Polski na 1:0 trafił po świetnej kontrze gości. Ollie Watkins dobrze odegrał w ostatnieh chwili i Cash musiał trochę powalczyć, ale z dobrym skutkiem, by posłać piłkę do siatki.

W 20. minucie było 2:0. Znowu The Villans zagrali fajną akcję. Cash uruchomił Moussę Diaby'ego i po chwili dostał podanie zwrotne, które zamienił pod celny strzał pod poprzeczkę, nie dając bramkarzowi szans na interwencję.

Burnley w 47. minucie złapał kontakt po bramce Fostera, ale w 61. minucie Diaby ustalił wynik na 3:1 dla Aston Villi Birmingham.

Matty Cash ma w 95 meczach w Premier League 6 goli i 6 asyst. Wszystko to w barwach Aston Villi. W 5 pozostałych meczach w barwach klubu z Birmingham - w innych rozgrywkach - Polak dołożył jeszcze asystę.