Mateusz Wieteska zamienił Ligue 1 na Serie A. Polski stoper ma nowy klub

Data dodania: 29-08-2023 15:18

Mateusz Wieteska zmienił klub. Zgodnie z zapowiedziami przeszedł z francuskiego Clermont Foot 63 do włoskiego Cagliari Calcio, które po roku wróciło do Serie A. Polski stoper podpisał umowę ważną do połowy 2027 roku.

Wieteska w Clermont Foot zagrał 37 meczów. Strzelił gola i miał 2 asysty. Wszystkie spotkania zanotował w Ligue 1. Debiutancką bramkę zdobył w 1. kolejce bieżącego sezonu.

Teraz Wieteska będzie grał w Cagliari Calcio, które latem oddało do Empoli innego polskiego stopera Sebastiana Walukiewicza. Wieteskę czeka więc walka o uznanie trenera Claudio Ranieriego m.in. z Adamem Obertą (2 mecze w tym sezonie w Serie A i jeden w Coppa Italia), Alberto Dosseną (2 mecze w tym sezonie w Serie A i jeden w Coppa Italia), kontuzjowanym obecnie Elio Capradossi oraz Edoardo Goldanigą (45 minut w Serie A w tym sezonie).

Wieteska zadebiutować może w 3. kolejce tego sezonu. W sobotę (2.09) jego nowy zespół zagra na wyjeździe z FC Bologna. Początek spotkania o 18:30.