Polski show w meczu tureckiej SuperLig. Gol Szymańskiego na wagę wygranej, dwie bramki Adama Buksy

Data dodania: 17-09-2023 18:30

Sebastian Szymański strzelił gola dla Fenerbahce, a Adam Buksa dla Antalyasporu w meczu 5. kolejki tureckiej SuperLig. W bramkowym pojedynku Polaków lepszy był zawodnik gości, ale w całkowitym rozrachunku to gospodarze zdobyli 3 punkty.

Do przerwy na Ulker Stadium było 1:1. Prowadzenie objęli piłkarze Antalyasporu. W 31. minucie piłkę do siatki Fenerhabce posłał Adam Buksa i to był dla polskiego napastnika pierwszy gol w SuperLig. Do remisu doprowadził w 45. minucie doświadczony Edin Dżeko.

Po zmianie stron strzelanie zaczęli gospodarze. Na 2:1 trafił w 56. minucie Irfan Kahveci. Antalyaspor się nie poddał i po 8 minutach na 2:2 wyrównał swoim drugim golem Adam Buksa.

Rozstrzygnięcie na korzyść gospodarzy przyniosła 80. minuta. Bramkę na wagę trzech punktów dla Fenerbahce zdobył Sebastian Szymański. Dla sprowadzonego latem polskiego pomocnika był to drugi w tureckiej lidze.

Buksa zagrał w Antalyasporze całe spotkanie, a Szymański opuścił murawę w 89. minucie.