Raków Częstochowa bezradny w Bergamo. Mistrzowie Polski nie byli w stanie powalczyć z Atalantą (VIDEO)

Data dodania: 21-09-2023 23:18

Bezradny był mistrz Polski Raków Częstochowa w meczu 1. kolejki Ligi Europy z Atalantą Bergamo. Ekipa Dawida Szwargi nie była faworytem starcia z Włochami, ale jednak chyba spodziewano się więcej i innego Rakowa...

Atalanta właściwie od początku zdominowała przebieg gry. Ekipa Gian Piero Gasperiniego ruszyła do ataków, grała szybko, wymieniała pozycje i stwarzała okazje do strzału. Przetrzebiona przez kontuzję defensywa Rakowa - urazy leczą m.in. Arsenić, Svarnas i Tudor - pozwalała, by Włosi co jakiś czas sprawdzali czujność Vladana Kovacevicia. Do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron Raków szybko pękł. W 49. minucie po kolejnym dośrodkowaniu Zappacosty w polu karnym świetnie znalazł się De Ketelaere i pokonał strzałem głowa Kovacevicia, wygrywając pojedynek z Rundiciem.

Raków nie potrafił nic wielkiego zrobić w odpowiedzi. Atalanta pressingiem spychała gości z Częstochowy i stwarzała zagrożenie. Mistrzowie Polski byli bezradni i z rzadka opuszczali gardę, by zrobić coś w ofensywie. W 66. minucie zrobiło się 2:0. Po dośrodkowaniu Ruggeriego piłkę głową do siatki wpakował Ederson.

Potem szansę miała Atalanta na 3:0, ale jeden z piłkarzy Rakowa wybił piłkę z liniii bramkowej. W odpowiedzi szansę sam na sam miał Ben Lederman. Pomocnik Rakowa przegrał jednak pojedynek z bramkarzem. Ostatecznie skończyło się porażką Rakowa 0:2, chociaż Włosi mieli okazje na kolejne gole.

W 2. kolejce Raków podejmie Sturm Graz, który prowadził u siebie 1:0 ze Sportingiem Lizbona, ale ostatecznie przegrał 1:2. Atalanta zagra właśnie w stolicy Portugalii. Oba spotkania 5 października.