Korona ekspresowo strzeliła gola, przeważała, ale Widzew wyrwał jej punkt w Kielcach (VIDEO)

Data dodania: 22-09-2023 19:59

W pierwszym meczu 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zamykająca tabelę zremisowała 1:1 z Widzewem Łódź, chociaż prowadziła od 2. minuty. Zwycięstwo straciła po rzucie karnym.

Już na początku spotkania Korona objęła prowadzenie. Po jednym z pierwszych ataków piłka trafiła do niepilnowanego Mateusza Czyżyckiego, a ten pokonał strzałem z woleja stojącego w bramce Widzewa Henricha Ravasa.

Widzew po stracie gola grał słabo, nadal przeważała Korona, ale łodzianie zdołali wyrównać. Kielczanie popełnili prosty błąd, w polu karnym popełnili faul - a konkretnie Zator - i jedenastkę pewnie wykorzytał Bartłomiej Pawłowski.

Po przerwie nie działo się zbyt wiele, chociaż to Korona przeważała. I to ona była bliżej zwycięstwa. W 79. minucie centymetrów do szczęścia zabrakło właśnie Zatorowi. Po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę.

W tabeli Korona ma po 8 meczach 6 punktów i jest w strefie spadkowej. Z kolei Widzew z 11 oczkami w 9 spotkaniach jest na 8. pozycji. W następnej kolejce łodzianie zagrają z Piastem w Gliwicach, a Koronę czeka bój ze Stalą w Mielcach.