Wolski zmarnował rzut karny. Cios za cios i ostatecznie podział punktów w Radomiu (VIDEO)

Data dodania: 23-09-2023 15:05

Radomiak Radom nie wygrał czwartego spotkania w Ekstraklasie z rzędu. Zieloni nie potrafili na swoim terenie pokonać beniaminka - Puszczy Niepołomice. Rzut karny zmarnował Rafał Wolski.

Prowadzenie gospodarze powinni objąć w 26. minucie. Wówczas piłkę na punkcie oddalonym 11 metrów od bramki postawił Wolski, który chwilę wcześniej był faulowany w narożniku pola karnego. Doświadczony pomocnik uderzył, ale jego intencje odczytał Oliwier Zych i obronił strzał Wolskiego.

Do przerwy w Radomiu było 0:0, a po zmianie stron piłka szybko wpadła dwa razy do siatki. W 49. minucie prowadzenie gościom dał po rzucie rożnym Łukasz Sołowiej, który wykorzystał zgranie Mateusza Cholewiaka. W kolejnej akcji Radomiak wyrównał. Semedo przedarł się na boku pola karnego i zagrał przed bramkę, gdzie czekał Pedro Henrique, który trafił na 1:1.

Więcej goli w Radomiu nie było, chociaż po jednym ze strzałów gości piłka trafiła w poprzeczkę. Szczęścia i precyzji zabrakło Poczobutowi.

W tabeli Radomiak ma 11 punktów w 9 meczach, a Puszcza wywalczyła 8 oczek. W następnej kolejce Radomiak jedzie do Rakowa Częstochowa, a Puszczę czeka starcie z Ruchem Chorzów.

Mecz 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy
RADOMIAK RADOM - PUSZCZA NIEPOŁOMICE 1:1
Pedro Henrique 50 - Łukasz Sołowiej 49
W 26. minucie Rafał Wolski (Radomiak) nie wykorzystał rzutu karnego - Oliwier Zych obronił
Radomiak: 12. Albert Posiadała - 13. Jan Grzesik, 16. Mateusz Cichocki, 92. Mike Cestor, 33. Dawid Abramowicz - 7. Lisandro Semedo (62. 99. Edi Semedo), 77. Chrístos Dónis, 6. Michał Kaput, 27. Rafał Wolski (81. 9. Leândro), 20. Luís Machado (81. 17. Leonardo Rocha) - 96. Pedro Henrique
Puszcza: 48. Oliwier Zych - 6. Marcel Pięczek, 22. Artur Crăciun, 27. Łukasz Sołowiej, 3. Roman Jakuba - 17. Jakub Bartosz (65. 9. Artur Siemaszko), 93. Bartłomiej Poczobut, 70. Wojciech Hajda, 10. Hubert Tomalski (89. 25. Kamil Zapolnik), 11. Mateusz Cholewiak (90. 21. Michał Koj) - 24. Muris Mešanović (65. 23. Jordan Majchrzak)
Żółte kartki: Cichocki - Sołowiej, Majchrzak, Jakuba, Zych
Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)