Barcelona od 0:2 do 3:2 i wygrane w kilka minut. Robert Lewandowski strzelił dwa gole (VIDEO)

Data dodania: 23-09-2023 21:26

FC Barcelona potrafiła w kilka minut odwrócić losy meczu z Celtą Vigo. Duma Katalonii przegrywała u siebie 0:2 w 76. minucie, ale po dwóch golach Roberta Lewandowskiego i bramce Joao Cancelo zwyciężyła na Stadionie Olimpijskim - Camp Nou jest w remoncie - 3:2!

Ekipa Xaviego, który przedłużył już umowę z FC Barcelona, próbowała szyko wyjść na prowadzenie, ale to Celta zdobyła bramkę. W 19. minucie Jorgen Strand Larsen dostał piłkę, którą wygrał De La Torre z Kounde i trafił na 1:0.

Celta zaskoczyła Barcelonę i zamierzała pójść za ciosem. Świetną okazję miał Jonathan Bamba, a w końcówce dobrej sytuacji nie wykorzystał też Luca De La Torre. Barcelona w I połowie nie potrafiła stworzyć poważniejszego zagrożenia.

W przerwie Xavi dokonał kolejnych zmian - jeszcze w I połowie musiał zdjąć mającego kłopoty zdrowotne Frenkiego De Jonga. Wpuścił Ronalda Araujo i Lamine Yamala. Niewiele to jednak dało. A gdy w 76. minucie po kontrataku Iago Aspas zagrał do Anastasiosa Douvikasa i ten pokonał Marca-Andreter Stegena, wydawało się, że Barcy nie będzie stać nawet na remis 2:2. A jednak.

Najpierw kontaktowego gola strzelił Robert Lewandowski, który dostał podanie od Joao Felixa i przerzucił piłkę nad Villarem. Po chwili 35-letni kapitan reprezentacji Polski dostał zagranie od Joao Cancelo i skompletował dublet. Barcelona poszła za tymi ciosami i w 89. minucie Cancelo po zagraniu od Gaviego dał gospodarzom zwycięstwo 3:2!

Barcelona ma 16 punktów w 6 meczach i wraz z Gironą otwiera tabelę. Może je przeskoczyć Real Madryt, który nie zgubił jeszcze ani punktu w 5 spotkaniach, ale w niedzielę czekają go derby z Atletico. Celta jest na 17. lokacie.