Tym razem na strachu się skończyło. Krótki zryw Lecha pozwolił ograć Stal (VIDEO)

Data dodania: 23-09-2023 21:48

Dał się zaskoczyć Lech Poznań w meczu ze Stalą Mielec i kibicom przy Bułgarskiej przypomniały się spotkania z maja 2021 roku i lipca 2022 roku, gdy Kolejorz przegrał u siebie z tym rywalem. Tym razem jednak Lech potrafił po stracie gola się podnieść i ostatecznie zainkasował 3 punkty, chociaż poza pewnymi momentami, na pewno nie zaimponował.

Dla Lecha mecz zaczął się kiepsko. Już przed upływem kwadransa kontuzji doznał Dino Hotić. Jego miejsce na murawie zajął Elias Andersson. Kilka chwil później Lech stracił też gola. Świetną akcję Stali i mierzone podanie Szkurina wykorzystał sprytnie Maciej Domański.

Lechowi gra się nie kleiła. Trener John Van den Brom postanowił dokonać taktycznej zmiany jeszcze przed przerwą. Zdjął z murawy 17-letniego Michała Gurgula i wpuścił Filipa Szymczak, by wzmocnić ofensywę. I chociaż zmiennik nie strzelił gola i nie zanotował asysty, to Lech na przerwę zszedł prowadząc 2:1! W 37. minucie do remisu doprowadził Kristoffer Velde, a po chwili Norweg miał wielki udział przy bramce Filipa Marchwińskiego na 2:1.

Po przerwie Lech nie potrafił już złamać Stali. Goście szukali gola i wyrównania, ale też nie byli w stanie trafić do siatki i przegrali w Poznaniu.

W tabeli Lech jest na 4. lokacie z 14 punktrami w 7 meczach. Stal ma 12 oczek w 9 spotkaniach i plasuje się na 7. pozycji.

Lech w czwartek zagra zaległy mecz u siebie z Rakowem Częstochowa, a potem jedzie do Pogoni Szczecin w niedzielę. Z kolei Stal podejmie w piątek Koronę Kielce.