Charakter kluczem do zwycięstwa Barcelony w meczu z Celtą Vigo. "Młodzi piłkarze się nie poddają"

Data dodania: 24-09-2023 9:00
Charakter kluczem do zwycięstwa Barcelony w meczu z Celtą Vigo.

FC Barcelona w sobotę dokonała remontady i choć przegrywała do 80. minuty 0:2 z Celtą Vigo, z boiska schodziła w glorii zwycięstwa 3:2. Xavi po spotkaniu ocenił postawę swoich podopiecznych. Szkoleniowiec podkreślił wielki charakter piłkarzy Barcy.

FC Barcelona przegrywała już 0:2, ale odwróciła losy rywalizacji. Strzelanie rozpoczął w 81. minucie Robert Lewandowski. Po kilku minutach Polak zanotował kolejne trafienie, a gola na wagę zwycięstwa strzelił Joao Cancelo.

Xavi po spotkaniu na konferencji prasowej pochwalił charakter, jaki pokazali zawodnicy. Szkoleniowiec Dumy Katalonii podkreślił, że dostrzegał jednak wiele mankamentów w grze swojego zespołu.

Zwycięstwo smakuje bardzo dobrze, ale czy lepiej niż w meczu z Betisem czy Antwerpią? Nie. To nie jest nasza droga. To, że mamy ten charakter, kiedy nie wszystko wychodzi, jest mile widziane – tak jak dzisiaj. Ale droga jest inna: prostsza gra, wysoki pressing. Kiedy obniżamy intensywność, cierpimy, tak jak w drugiej połowie – stwierdził.

–  Myślę, że to zwycięstwo pokazuje też zmianę pokoleniową. Młodzi piłkarze się nie poddają. Przy wyniku 0:2 można było wcześniej uznać mecz za przegrany. To pokolenie walczy do końca: Gavi, Balde, Lamine, Raphinha, wychowankowie… To wielki punkt zwrotny, jeśli chodzi o charakter zwycięzcy. Nie zawsze będziemy grać w doskonały sposób, dokładnie i bezbłędnie. Celta rozegrała świetny mecz. Nie graliśmy dobrze, ale pokazaliśmy charakter – dodał szkoleniowiec.

Dzięki wygranej nad Celtą Barcelona wskoczyła na pozycję lidera.