Bez Leo Messiego i... Sebastiana Kowalczyka. Kluczowy był brak tego pierwszego, więc Inter Miami bez trofeum (VIDEO)

Data dodania: 28-09-2023 9:21

Inter Miami przegrał w finale Pucharu USA z zespołem Sebastiana Kowalczyka, Houston Dynamo. Inter bez Leo Messiego poległ 1:2 i nie sięgnął po drugie trofeum w swojej krótkie historii.

Niedawno Inter triumfował w rozgrywkach Leagues Cup, czyli zmaganiach zespołów z amerykańskiej MLS i z Meksyku. W finale ograł karnymi Nashville SC.

Teraz Inter stanął przed szansą zdobycia drugiego trofeum. W finale Pucharu USA zagrał jednak bez mającego kłopoty zdrowotne Leo Messiego, który opuścił czwarte spotkanie z powodu urazu mięśnia - wrócił na chwilę do gry przeciwko Toronto FC, ale musiał zejść z murawy jeszcze przed przerwą.

Pozbawiony Messiego Inter nie dał rady ograć Houston Dynamo. Ekipa z Miami do przerwy przegrywała 0:2 po golach Griffina Dorsey'a z 24. minuty i trafieniu Amine Bassiego z karnego 9 minut później. Inter odpowiedział dopiero w doliczonym czasie II połowy bramką autorstwa Josefa Martineza i przegrał ostatecznie 1:2. Martinez wcześniej miał okazję zdobyć kontaktową bramkę, ale spudłował, na co Messi zareagował tak:

Dla Houston Dynamo, w którego kadrze meczowej zabrakło Sebastiana Kowalczyka, to drugi triumf w Pucharze USA (poprzednio w 2018 roku) i czwarte trofeum w historii - ma na koncie też dwa triumfy w MLS Cup.